honvedelem.hu
Barátságos mérkőzés: magyar-szerb tábornoki rangadó

A magyar és a szerb hadsereg felsővezetői játszottak egymással barátságos labdarúgó-mérkőzést december 13-án, csütörtökön, Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika téri sportcsarnokában. Az elmúlt években hagyománnyá vált sporteseményt Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese nyitotta meg.

01.jpgA Magyar Honvédség és a szerb védelmi erők együttműködése nemcsak a két ország hadseregének közös gyakorlataiban és kiképzési eseményeiben nyilvánul meg. Immár hagyomány, hogy a szerb és a magyar haderő felsővezetői évente két alkalommal barátságos labdarúgó-mérkőzést játszanak egymással.

A mostani – sorrendben a hetedik - kispályás labdarúgó-mérkőzést Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese nyitotta meg. „Az eredmény igazából nem fontos. Azért vagyunk itt, hogy játszunk, élvezzük egymás társaságát és hogy a barátságok tovább mélyüljenek” – mondta az altábornagy. Hangsúlyozta: a Magyar Honvédség tábornoki kara büszke erre az együttműködésre, mert Magyarország és Szerbia az egyetlen olyan szomszédos állam, amelyek között ilyen sportbarátság szövődött.

10.jpgA kétszer harminc perces mérkőzés első félidejében még nulla-nulla volt az állás. A második játékrészben a szerbek szerezték meg a vezetést, azonban egy szerb kezezést követően büntetőt kaptak a magyarok, amit kihasználva egyenlítettek. Az utolsó percekben mindkét fél hősiesen küzdött egymással, és a meccs vége előtt pár másodperccel a szerbek ismét a magyar kapuba találtak, így a találkozó 2:1 arányú szerb győzelemmel zárult.

17.jpgFotó: Szilágyi Dénes és a szerző felvételei