Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Korom Ferenc vezérezredes

2020. július 28. 9:32

Személyes adatok:
Születési idő: 1964. december 15.
Születési hely: Szentes
Családi állapota: Nős, egy gyermek

Iskolai végzettség:
1987 Kossuth Lajos Katonai Főiskola, gépesített lövész tiszt és általános üzemmérnök, Szentendre
2002 Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, katonai vezetői kiegészítő képzés

NYELVISMERET
Nyelv: angol
Ismeretszint: felsőfok komplex, NATO STANAG 3.3.3.3.
Kiállító intézmény: Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem

Nyelv: orosz
Ismeretszint: alapfok komplex
Kiállító intézmény: Kossuth Lajos Katonai Főiskola

TANFOLYAMOK
1995. CWWC (Commanders Winter Warfare Course), Norvégia
1997. Staff Officer Course for Peace-Keeping Operations, Ausztria
2008. PRT ISAF Course, Oberammergau, Németország
Pre-Deployment Training Course, MH BTKK
2011. NATO Defense College, felsőfokú vezetőképző tanfolyam, Róma, Olaszország
2014.
Közigazgatási alapvizsga, Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Honvédelmi igazgatási, Nemzeti Közszolgálati Egyetem

BEOSZTÁSTÖRTÉNET
Kossuth Lajos Katonai Főiskola, Szentendre
1983.08.26 – 1987.08.19. hallgató

MH 33. Gépesített Lövészdandár, Zalaegerszeg
1987.08.20 – 1989.03.31. 2. gépesített lövészzászlóalj, 2. századparancsnok
1989.04.01 – 1990.02.15. Hadműveleti alosztály, hadműveleti tiszt

MH 62. Bercsényi Miklós Gépesített Lövészdandár, Hódmezővásárhely
1990.02.15 – 1992.07.31. 2. gépesített lövészzászlóalj, törzsfőnök
1992.08.01 – 2000.09.30. 2. gépesített lövészzászlóalj, zászlóaljparancsnok
2000.10.01 – 2004.08.31. 1. gépesített lövészzászlóalj, zászlóaljparancsnok

MH 25. Klapka György Könnyű Lövészdandár, Tata
2004.09.01 – 2007.10.15. törzs, törzsfőnök támogató helyettes

MH Összhaderőnemi Parancsnokság, Székesfehérvár
2007.10.16 – 2008.02.29. törzs, hadműveleti főnökség, kiemelt főtiszt

MH 5. Bocskai István Lövészdandár, Debrecen
2008.03.01 – 2009.03.31. törzs, törzsfőnök (pk.h.)
2009.04.01 – 2011.04.30. parancsnokság, parancsnok-helyettes

Honvéd Vezérkar Hadműveleti Csoportfőnökség, Budapest
2011.05.01 – 2017.12.31. csoportfőnök

MH Összhaderőnemi Parancsnokság, Székesfehérvár
2018.01.01. – 2018.05.15. parancsnok

Honvéd Vezérkar, Budapest
2018.05.16. – vezérkar főnök

KÜLSZOLGÁLAT, MISSZIÓ
1997.09.30 – 1998.09.22. ENSZ UNFICYP, századparancsnok (Ciprus)
2003.09.16 – 2004.09.29. ENSZ UNFICYP, zászlóaljparancsnok-helyettes, (kontingens parancsnok) (Ciprus)
2005.02.26 – 2005.09.09. NATO Iraki Kiképző Misszió, kiképzési főtiszt (Irak)
2007.01.08 – 2007.08.01. MH Őr és Biztosító zászlóalj, zászlóaljparancsnok
(KFOR, Kosovo)
2009.02.24 – 2009.09.22. MH Tartományi Újjáépítési Csoport (PRT, Afganisztán)
2013.02.11 – 2013.08.31. MH ISAF törzsfőnök (ISAF, Afganisztán)
2015.09.26 – 2016.09.25. KFOR parancsnokhelyettes (Pristina)

RENDFOKOZATBA LÉPÉSI IDŐK
1986.07.15. zászlós
1987.08.20. hadnagy
1990.02.15. főhadnagy (soron kívül)
1992.08.01. százados (soron kívül)
1997.08.01. őrnagy
2002.08.01. alezredes
2008.03.01. ezredes
2011.10.23. dandártábornok
2017.08.20. vezérőrnagy
2018.05.16. altábornagy
2020.03.15. vezérezredes

ELISMERÉSEK
1994.05.18. III. osztályú Szolgálati Jel
1994.10.23. Tiszti Szolgálati Jel III. fokozat (10 év után)
1998.05.05. I. osztályú Érdem utáni Szolgálati Jel
1999.09.08. „Szolgálati Emlékjel” katonai tagozat (271. számú)
2000.08.31. Békefenntartásért Szolgálati Jel
2003.08.20. Tiszti Szolgálati Jel II. fokozat (20 év után)
2004.03.02. Miniszteri Emlékérem III. fokozat (Szlovák Köztársaság Védelmi Miniszter)
2005.05.06. Békefenntartásért Szolgálati Jel
2005.09.09. Non Article 5 NATO Medal
2006.05.26. Árvízvédelemért Szolgálati Jel
2007.07.12. Babérkoszorúval ékesített Szolgálati Jel
2007.07.12. Békefenntartásért Szolgálati Jel
2013.08.03. The Bronz Star Medal (USA Szárazföldi Haderőnemi Miniszter)
2013.08.20. Tiszti Szolgálati Jel I. fokozat (30 év után)
2014.08.14. Magyar Érdemrend lovagkeresztje katonai tagozata
2016.09.16. Szent György Kereszt Első Osztály
2017.05.08. Migrációs Válsághelyzet Kezeléséért Szolgálati Jel
2017.07.14. Olasz Közös Szolgálatért Érdemjellel
2018.03.15. Legion of Merit USA (USA Joint Chief of Staff – SACEUR)

SZEMÉLYES KOMPETENCIÁK
Szakmai felkészültség, egyéni- és csapatmunkára alkalmasság, kreatív és innovatív gondolkodás, jó kommunikációs készség, agilitás, határozottság, pontosság, megbízhatóság, jó problémamegoldó és szervező képesség.

HOBBI
Olvasás, sport, horgászat

1596058222

A hejcei tragédia a közös gyász szimbóluma

2019. január 19. 13:26

Hejce neve összeforrt a tragédiával, s valószínűleg örökké a szlovák-magyar közös gyász szimbóluma marad – mondta Benkő Tibor honvédelmi miniszter január 19-én, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen tartott megemlékezésen.

1596058222

The Hejce Tragedy is the Symbol of Common Mourning

2019. január 19. 13:26

The name of Hejce has become synonymous with the tragedy, and probably it always will be the symbol of the Slovak-Hungarian common mourning – Minister of Defence Tibor Benkő said at the commemoration held at the settlement of Borsod-Abaúj-Zemlén County on 19th January.

1596057956

Új parancsnok a lövészdandár élén

2019. január 17. 12:28

Ünnepélyes keretek között búcsúzott és adta át az MH 5. Bocskai István Lövészdandár vezetését dr. Ruszin Romulusz dandártábornok január 17-én, csütörtökön. Az alakulat eddigi parancsnoka Szloszjár Balázs ezredesnek adta át a beosztást.

1596057953

Katonai Bizottsági ülés Brüsszelben

2019. január 17. 7:23

Január 15-16-án Brüsszelben ülésezett a NATO legmagasabb szintű katonai szerve, a Katonai Bizottság (Military Committee). A vezérkarfőnökök évente kétszer találkoznak ebben a formában, hogy a NATO kiemelt stratégiai kérdéseit megvitassák. Az eseményen Magyarországot Korom Ferenc altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka, Honvéd Vezérkar főnök képviselte.

1596057953

NATO Military Committee Meeting in Brussels

2019. január 17. 7:23

The Military Committee, NATO’s highest Military Authority, met in Brussels, between 15th and 16th of January. The Chiefs of Defence meet twice a year in this format, to discuss NATO’s key strategic issues. Hungary was represented by Lieutenant General Ferenc Korom, the Commander of the Hungarian Defence Forces, Chief of the Honvéd General Staff in the event.