Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

A szabadságnak ára van

Szöveg: Antal Ferenc |  2017. október 22. 22:27

1956-ban a magyarság kiállt szabadságáért, függetlenségéért, szuverén, önmaga fölött rendelkező állam akart lenni – mondta dr. Simicskó István október 22-én, vasárnap Budapesten, a XI. kerületi önkormányzat 1956-os ünnepi megemlékezésén és emlékműavatásán.

1596720580

A honvédelmi miniszter a Móricz Zsigmond téren elmondott beszédében hangsúlyozta: a magyar nép volt az első, amely a második világháború után a rá erőltetett szovjet rendszert felül akarta írni. Dr. Simicskó István kitért arra, hogy Magyarország a két világháborúban, valamint az azt követő diktatórikus időszakban több millió magyar állampolgárt veszített el.

„Egy nemzetet, egy közösséget sokféle tette és cselekedete minősíti. Többek között, hogy képesek vagyunk-e összefogni. Képesek vagyunk-e megtalálni a nemzeti közös nevezőt, képesek vagyunk-e nemzeti ügyeink mellett egységesen kiállni. Ugyanúgy látjuk-e a veszélyeket és ugyanúgy akarjuk-e orvosolni a bajokat. Abban, hogy a gyermekeinknek legyen hazája és magyarként éljék az életüket, abban nem lehet vitát nyitni. Ez egy nemzeti közös ügy" – tette hozzá a honvédelemi miniszter.

Dr. Simicskó István úgy fogalmazott, hogy napjaink problémái között a magyarok felismerték a helyes utat. Brüsszelben viszont sok a képmutató döntéshozó, akik a nemzetek önrendelkezését és szuverenitását kívánják csorbítani. „Migrációban gondolkodnak, betelepítésben gondolkodnak, amellyel a nemzeti létünket fenyegetik. Ezért az a helyes, ha a magyar állam arra törekszik, hogy megvédje önrendelkezését. Magyarország, a magyar kormány mindent meg fog tenni, hogy a magyar emberek biztonságban élhessék mindennapjaikat "– figyelmeztetett a honvédelmi miniszter.

1596720580

A forradalom kapcsán dr. Simicskó István megjegyezte azt is: az ’56-osok szellemisége át kell, hogy hassa döntéseinket, lelkünket és mindig emlékeztessenek bennünket arra, hogy a szabadságnak ára van. „Addig lesz magyar ember, ameddig van magyar haza. Ezért azt kívánom önöknek, hogy dolgozzunk együtt azért, hogy gyermekeink és unokáink magyarként, Magyarországon élhessenek" – zárta beszédét a honvédelmi miniszter.

1596720580

A rendezvényen felszólalt Hoffmann Tamás, a XI. kerület polgármestere is, aki rámutatott, hogy 1956 emlékezete bevésődött a magyar nemzet lelkébe és jelen van a mindennapokban is. „1956. október 23-án Magyarország és Budapest neve ismét felkerült a térképre, igazodási pont lett a világ számára. Bár a szabadság november 4-e után elbukott, a magyarok szívében továbbra is megmaradt a hűség, az önfeláldozás, a szabadság és a nemzeti becsület. Higgyünk saját magunknak, higgyünk nemzetünk igazában, ahogy 1956-os eleink is tették" – tette hozzá Hoffmann Tamás.

A rendezvény végén a megemlékezők elhelyezték a kegyelet koszorúit az emlékműnél.

1596720580

Fotó: Dévényi Veronika