Az amerikai külügyminiszter Hollywoodban egyeztetett a terrorizmus elleni küzdelemben való filmes részvételről
Szöveg: honvedelem.hu / MTI | 2016. február 18. 19:40John Kerry külügyminiszter az amerikai filmipar fővárosában, Hollywoodban arról egyeztetett a legnagyobb filmstúdiók vezetőivel, hogy a filmesek hogyan vehetnének részt az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelemben.
A Universal elnöke szervezte találkozón ugyan szó esett a filmek és a televíziós showműsorok globális forgalmazásának kérdéseiről, az egyeztetés igazi, politikai jelentőségét az adta, hogy Kerry felvetette: a filmipar a maga eszközeivel részt vehetne az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelemben – mondta el az egyik jelenlévő a Variety online filmes magazinnak.
Az amerikai külügyminiszter és a filmes vezetők arról „ötleteltek", hogyan lehetne bevonni a küzdelembe az Iszlám Állam által fenyegetett térségekben élőket oly módon, hogy ők is mondják el történeteiket. Ezzel ugyanis – a résztvevők reményei szerint – talán ellensúlyozni lehetne a terrorszervezet által terjesztett narratívákat – tette hozzá.
Hollywood és a (mindenkori) amerikai kormányzat együttműködése nem újdonság. Kathryn Bigelow 2012-ben készült filmje, a Zero Dark Thirty – A Bin Laden-hajsza például a Fehér Házzal, a védelmi minisztériummal és a CIA-vel együttműködésben készült, az adatokat, tényeket az illetékes amerikai hatóságok adták meg a rendezőnőnek. A Központi Hírszerző Ügynökséggel (CIA) történt együttműködése miatt a hírszerzésnél még vizsgálat is indult. Seymour Hersh, az amerikai oknyomozó újságírás legtekintélyesebb alakja például azt írta az ellentmondásos és vitákat kiváltó filmről, hogy „előbb kapjuk meg a történelem mítoszát, mint magukat a történelmi tényeket".