Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

A teljesítmény kulcsa az akaraterő

Szöveg: Demény Andrea hadnagy |  2015. június 29. 9:41

Immár kilencedik alkalommal rendezte meg az MH 25. Klapka György Lövészdandár és a Tatai Tömegsport és Tájfutó Honvéd Sportegyesület június 25–26-án hagyományőrző céllal a Szent László Menet teljesítménytúrát és félmaratoni tájfutást.

1595996477

A menet több útvonalas, szakaszos indítású, változó útvonalú, meghívásos teljesítménytúra, melynek védnöke Horváth Gábor dandártábornok, az alakulat parancsnoka.
A rendezők igazán remekül időzítették az eseményt, hiszen ezzel párhuzamosan zajlott az alakulat fegyvernemi és nyílt napja valamint a helyőrségben méltán népszerű, Víz-Zene-Virág fesztivál is. A verseny alkalmat teremtett a megmérettetésre, az emberi teljesítőképesség határainak megismerésére, a kitartás az akarat fejlesztésére.

Az előnevezések alapján a legnépszerűbb versenyszám nehézsége ellenére a 71 kilométeres táv volt. Az éjszakai túrák, valamint a két hosszú táv rajtja előtt, 25-én este Horváth Gábor dandártábornok nyitotta meg az eseményt. Mire a következő nap reggelén elrajtoltak a rövid távok indulói, az 50 kilométeres távról már érkeztek a célba a versenyzők. A résztvevőknek nem csak a változatos terepviszonyokkal, az éjszaka sötétségével kellett megküzdeni, de számolniuk kellett az adott távra kiszabott szintidővel is.

1595996477

Bátor vállalkozók is akadtak: volt, aki futva teljesítette az aranytávot, akadt aki fehér bot és kísérő segítségével tette meg a 71 kilométert, és olyan is, aki mindössze kétévesen mászta meg a Gerecse lankáit.
Az aranytávon egyéni indulóként a leggyorsabb versenyző 10 óra 39 perces idővel utasította maga mögé a teljes mezőnyt, míg a csapatok közül a Perverz Tataiak nyertek 13 óra 25 perces idővel. Az ezüst táv egyéni győztese Pál Attila 9 óra 32 perces idővel, a csapatgyőzelmet az MH HIRFK 9 óra 44 percel szerezte meg.

A menettel párhuzamosan zajlott a félmaratoni terepfutás is. amelyre minden eddiginél nagyobb számban neveztek. A 20 kilométeres távot  leghamarabb Durucz István teljesítette.