Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Légi csata pisztollyal

Szöveg: Galambos Sándor |  2017. szeptember 7. 10:31

Szituációs lövészversenyt rendezett az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis és a Kecskeméti Honvéd Sportegyesület a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság kecskeméti lőtérén. A VIII. Szentgyörgyi Légicsata nevet viselő bajnokságon nyolcvan egyéni induló, kilenc katonai és nyolc rendőrcsapat küzdött a díjakért.

1596038462

Nyolcadik alkalommal rendezett országosnak is beillő szituációs pisztoly lövészversenyt Kecskeméten. A „Diligentia, Vis, Celeritas" (pontosság, erő, gyorsaság) jelmondat szellemében meghirdetett bajnokság résztvevőinek Ugrik Csaba dandártábornok, a házigazda repülőbázis parancsnoka kívánt eredményes, balesetmentes küzdelmet.

A versenyen a katonák mezőnyében az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis legjobb lövészei mellett az MH Összhaderőnemi Parancsnokság, az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred, az MH Logisztikai Központ, az MH Katonai Rendészeti Központ, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a HM Katolikus Tábori Püspökség sportolói vetélkedtek a helyezésekért.

1596038462

A rendezők a rendszeresített fegyverek eltérő típusait figyelembe véve külön értékelték a katonák és a rendőrök teljesítményét, a sportpisztolyokat használókat pedig egy harmadik kategóriába sorolták. Nagy Mátyás őrnagy, a verseny igazgatója elmondta: Bélai Gyula százados és Horváth Máté főtörzsőrmester tervei szerint hat különböző pályát alakítottak ki, amelyek fizikailag és mentálisan is alaposan megdolgoztatták a versenyzőket. A pályaelemek eredményes leküzdéséhez ugyanis a pontos lövés és a gyors helyváltoztatás mellett jó helyzetfelismerésre és kreatív gondolkodásra is szükség volt.

A megkérdezett versenyzők egybehangzó állították: részükre az 1-es pálya jelentette a legnagyobb kihívást. Ez volt ugyanis a leghosszabb, itt volt a legtöbb cél, amelyek közül az egyik oldalra mozgott, legalább kétszer kellett tárat cserélni és a lövő mozgását korlátozó felfestések átlépésével – az eljárási szabályok verseny hevében történt megsértésének következményeként – ezen a pályán lehetett a „legkönnyebben" büntetőpontokat gyűjteni.

1596038462

A verseny fővédnöke Ugrik Csaba dandártábornok, az MH. 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis parancsnoka, lövészetvezetője és főszervezője Minkó Ottó alezredes, a bázis kiképzési főnöke, igazgatója pedig Nagy Mátyás őrnagy, a Kecskeméti Honvéd Sportegyesület ügyvezetője volt. A versenybírói feladatokat Bélai Gyula százados, Horváth Máté főtörzsőrmester és Kiss József vállalták.

Jó hangulatú küzdelemben a katonák mezőnyében Fenyvesi József százados, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár versenyzője bizonyult a legeredményesebbnek. A második helyet az MH 86. Szolnok Helikopter Bázist képviselő Nagy Zsolt zászlós, a harmadikat a házigazda repülőbázis színeiben indult Horváth Máté főtörzsőrmester harcolta ki. A hölgyek közül Malik Szilvia százados (MH Logisztikai Központ) végzett az élen, Tarr Mónika zászlós (MH 86. Szolnok Helikopter Bázis) és Préházi Julianna főtörzsőrmester (MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis) előtt.

1596038463

A férfiak csapatversenyét a kecskeméti repülőbázis „Junior" néven indult gárdája (Bélai Gyula százados, Horváth Máté főtörzsőrmester, Farkas Roland szakaszvezető) nyerte, a szolnoki helikopterbázis (Kovács Attila százados, Nagy Zsolt zászlós, Tónai Gábor főtörzsőrmester) és a Bocskai-dandár (Fenyvesi József százados, Szabó Imre hadnagy, Hudák, Tamás őrmester) válogatottja előtt. A hölgyek közt is a házigazdák együttese (Noéné Györgyi Andrea, Préházi Julianna főtörzsőrmesterek, Bognár Andrea őrvezető) vitte a képzeletbeli pálmát, második helyen pedig a szentesi műszaki ezred (Kerekes, Dorottya százados, Jávorka Rita hadnagy, Komlósi Beáta zászlós) csapata végzett.

Fotó: a szerző felvételei