Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

A Pentagon ufóészleléseket vizsgáló munkacsoportot hozott létre

Szöveg: honvedelem.hu / MTI |  2021. november 27. 12:49

Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon amerikai idő szerint november 23-án, kedden este bejelentette, hogy új munkacsoportot hoz létre, amely a korlátozott légtérben érzékelt ufóészlelésekről szóló jelentéseket vizsgálja és elemzi.

Kathleen Hicks amerikai védelmi miniszterhelyettes nyilatkozata szerint az azonosítatlan repülő jelenségek (UAP) jelenléte a korlátozott légtérben repülésbiztonsági kockázatokat jelent a légi személyzet számára, és nemzetbiztonsági aggodalmakat is felvethet. Washington elsősorban a drónokkal és más repülő eszközökkel folytatott kínai kémtevékenység miatt aggódik.

A repülő tárgyak azonosítását és kezelését koordináló új munkacsoportnak – amely az amerikai haditengerészet 2020 augusztusában felállított, azonosítatlan repülő jelenségeket vizsgáló munkacsoportjának az utódja –, a repülő tárgyak észlelése, azonosítása és tulajdonságaik megállapítása lesz a feladata, valamint az általuk jelentett lehetséges fenyegetések értékelése és csökkentése – áll a Pentagon közleményében.

A munkacsoport felállítására azt követően került sor, hogy a kormányzat júniusban közzétett egy jelentést, amely 144 észlelésről számolt be, de a jelentés szerint nem állt rendelkezésre elegendő mennyiségű adat a titokzatos repülő tárgyak azonosításához.

A Pentagon tavaly három olyan videót is nyilvánosságra hozott, amelyet az amerikai haditengerészet pilótái készítettek. Az elsőt még 2004 novemberében, a másik kettőt 2015 januárjában. Mindkét felvételen azonosítatlan repülő jelenségekkel történt találkozásokat örökítettek meg. Az amerikai hadsereg már az 1940-es évektől kezdve évtizedeket töltött az azonosítatlan repülő tárgyak és „repülő csészealjak” észlelésének elhárításával, leleplezésével és hiteltelenítésével.