Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Bőhm Csaba tizedes ezüstérmes Kairóban

Szöveg: MH Sportszázad | Fotó: Magyar Öttusa Szövetség, M4 sport |  2023. március 15. 11:11

Nagy sikert ért el az MH Sportszázad katonasportolója Egyiptomban, az öttusázók világkupa-sorozatának első versenyén.

bcs2

A március 11-i, szombati kairói döntőt a körvívás eredményével kezdték az öttusázók, Bőhm Csaba tizedes a csütörtöki teljesítményével a 7-10. helyről vágott neki a napnak. Lovaglása hibátlanul, szintidőn belül sikerült, a bónuszvívásban nem tudott pluszpontot szerezni, de két szám után így is az ötödik volt. A 200 méteres úszásban 2:04.84 perccel a második leggyorsabbnak bizonyult, ezzel feljött a második helyre. A négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásban a 25 másodperccel előbb rajtoló hazai Mohanad Sabant utolérte, a három másodperccel utána induló, szintén egyiptomi Elgendi viszont – aki a tokiói olimpián ezüstérmet nyert – két másodperccel megelőzte őt, így katonasportolónk a dobogó második fokára állhatott fel.

A hölgyek mezőnyében Barta Luca tizedes a 14. helyen zárta a versenyt.

Az öttusa világkupa-sorozat egy hónap múlva Ankarában folytatódik, majd április végén Budapestre jön a nemzetközi élmezőny. A negyedik állomás pedig május közepe előtt Szófiában lesz.