Altisztképzésre fel!
Szöveg: Kálmánfi Gábor | 2016. január 21. 11:33Az elmúlt öt évben összesen százötvenen jelentkeztek Somogy megyéből az MH Altiszti Akadémia két éves, OKJ-s, iskolarendszerű katonai szakképzésére. A katonai pálya töretlen megyei népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság, 4. Toborzó és Érdekvédelmi Központjának szakemberei január 20-án, szerdán ismét pályaválasztási napot tartottak a Kaposvári Szakképzési Centrum, Eötvös Lóránd Műszaki Szakközépiskolájában.
Galéria
Ők – Tamási Ádám törzsőrmester, beosztott toborzó altiszt, illetőleg Bálint Ákos főtörzszászlós, az MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred vezénylő zászlósa jóvoltából – részletes képet kaptak az előttük álló felvételiről, illetve a szentendrei képzés részleteiről.
Az MH Altiszti Akadémia képzéséhez a jelentkezés leglényegesebb feltételei a 18-23 éves életkor; a legkésőbb a jelentkezés évében megszerzett érettségi bizonyítvány, és a büntetlen előélet. Nyelvtudás és jogosítvány természetesen előnyt jelent a felvételinél. Az érdeklődők hallhatták többek között azt, hogy a hazai munkaerőpiacon egyebek mellett azért is egyedi a képzés, mert a sikeresen végzetteknek, őrmesteri rendfokozatban biztosan állást (azaz beosztást) kínál a Magyar Honvédség, ráadásul a két év alatt ingyenes ellátásban, és elhelyezésben részesülnek. A képzés nem csupán teljesen ingyenes, de a hallgatók – teljesítményüktől is függően – illetményt is kapnak.
Természetesen ehhez teljesíteni kell a felvételi követelményeket, amelyek elméleti – fizikai – orvosi – és pszichológiai felmérésből állnak. A toborzóiroda szakemberei azt is elmondták, hogy az avatást követően a haderő hivatásos állományába kerülők alapfizetése jelenleg minimum nettó 140 ezer forint. Hangsúlyozták, hogy a katonai pálya életen át tartó tanulást, és előmeneteli lehetőséget is biztosít.
Horváth Péter, negyedikes tanuló saját bevallása szerint mindenképpen felvételezik az MH Altiszti Akadémia két éves képzésre, mert ez szükséges céljai eléréséhez.
„Kiskorom óta eldöntöttem, hogy katona leszek. Számomra ez egyben álom és életcél. Minél magasabb fokú képzéseken szeretném elsajátítani ezt a szakmát. Úgy gondolom, hogy a honvédség fegyelmezett, becsületes, tudatos, és akaratukban, elszántságban erős embereket formál. Segíteni akarok a rászorulóknak, védeni akarom a hazámat. Olyan ember szeretnék lenni, aki pozitív hatással van a világra" – fogalmazott a diák.
A rendezvény végén a katonai pálya iránt érdeklődők kitöltötték a felvételihez szükséges jelentkezési lapokat.
Érdekesség, hogy a tavalyi évben több mint 50 Somogy megyei kezdte meg szerződéses katonai kiképzését Szentendrén.
Fotó: a szerző felvételei