Barátságos mérkőzés: magyar-szerb tábornoki rangadó

Szöveg: Takács Vivien |  2018. december 13. 21:40

A magyar és a szerb hadsereg felsővezetői játszottak egymással barátságos labdarúgó-mérkőzést december 13-án, csütörtökön, Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika téri sportcsarnokában. Az elmúlt években hagyománnyá vált sporteseményt Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese nyitotta meg.

1599197224
A Magyar Honvédség és a szerb védelmi erők együttműködése nemcsak a két ország hadseregének közös gyakorlataiban és kiképzési eseményeiben nyilvánul meg. Immár hagyomány, hogy a szerb és a magyar haderő felsővezetői évente két alkalommal barátságos labdarúgó-mérkőzést játszanak egymással.

A mostani – sorrendben a hetedik – kispályás labdarúgó-mérkőzést Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese nyitotta meg. „Az eredmény igazából nem fontos. Azért vagyunk itt, hogy játszunk, élvezzük egymás társaságát és hogy a barátságok tovább mélyüljenek" – mondta az altábornagy. Hangsúlyozta: a Magyar Honvédség tábornoki kara büszke erre az együttműködésre, mert Magyarország és Szerbia az egyetlen olyan szomszédos állam, amelyek között ilyen sportbarátság szövődött.

1599197224
A kétszer harminc perces mérkőzés első félidejében még nulla-nulla volt az állás. A második játékrészben a szerbek szerezték meg a vezetést, azonban egy szerb kezezést követően büntetőt kaptak a magyarok, amit kihasználva egyenlítettek. Az utolsó percekben mindkét fél hősiesen küzdött egymással, és a meccs vége előtt pár másodperccel a szerbek ismét a magyar kapuba találtak, így a találkozó 2:1 arányú szerb győzelemmel zárult.