Fizikai és szellemi erőpróba Püspökszilágyon

Szöveg: Szabó Viktor |  2015. március 23. 10:07

A napokban rendezte meg Püspökszilágyon − az MH-bajnokságok selejtezőjeként − mezei futó- és lőbajnokságát a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár. A két versenynapon több mint száz ember minden erejét és tudását beleadva küzdött a dobogós helyekért, köztük nemcsak katonák, de a KatonaSuli-programban részt vevő hat iskola tanulói is.

1595990110

A versenynapokon az MH BHD alegységei – a vezető szervek, a Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont (HIRFK), a 32. Nemzeti Honvéd Díszegység (32. NHD), a Maléter Pál Rendészzászlóalj, a támogató zászlóalj, valamint a szállítózászlóalj és javítószázad – mellett a KatonaSuli-programban részt vevő iskolák is indítottak csapatokat. A versenyek népszerűségének és az újonnan a programhoz csatlakozott intézményeknek köszönhetően, a megmérettetésen induló iskolák száma az elmúlt évek után négyről hatra emelkedett.

Az első napon az MH BHD mezei futóbajnokságát rendezték meg, melyen 46 katona és 37 versenyszellemű katonasulis diák vett részt. A 3000 és 6000 méteres távokon férfi és női egyéni valamint csapat kategóriákban indultak a versenyzők, a 4*1000 méteres váltón pedig vegyes csapatokat indítottak az alegységek és iskolák. A kedvező időjárásnak köszönhetően kevésbé volt megterhelő a kihívás, azonban a versenyzők teljes erőbedobással vágtak neki a kilométereknek. A legerősebb mezőny az abszolút férfi kategória 3000 méteres távján volt, itt igazi erőpróba alakult ki az indulók között a dobogós helyekért. A nap végén minden résztvevő fáradtan, de büszkén vett részt az eredményhirdetésen, ahol az összesített pontszámok alapján a 32. NHD, valamint a II. Rákóczi Ferenc Szakközépiskola csapatai lettek az idei futóbajnokok.

1595990110

A második napon rendezték az MH BHD lőbajnokságát, melyen a dandár részéről 46 katona az iskolákból pedig 36 diák vett részt. Az előző nap fáradalmait kipihenve többen is visszatértek a versenypályára, hogy itt is megméressék magukat. A lövések zaja és a megannyi figyelendő jelzés miatt igazi elmepróba is ez a bajnokság, melyen derekasan helytálltak a résztvevők. A dandár versenyzőinek az elmúlt évekkel ellentétben idén újdonság volt, hogy mind a pisztollyal, mind a gépkarabéllyal lőniük kellett, ennek eredményeként a kombinált versenyek nyerteseit is kihirdették a záróünnepségen. Az összetett pontversenyben a mezőnyt maga mögött hagyva az MH HIRFK csapata hozta el a kupát, a katonasulis diákok igen szoros versenyét pedig a Puskás Tivadar Távközlési Technikum nyerte meg.

A díjazottaknak mindkét nap eredményhirdetésén Csipszer Tibor alezredes, az MH BHD megbízott törzsfőnöke adta át az érmeket és okleveleket, emellett pedig kiváló helytállásukhoz és eredményeikhez gratulált a katonáknak és tanulóknak.