Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Kína a rakétavédelmi rendszerek áttörésére képes hiperszonikus fegyvert tesztel

Szöveg: honvedelem.hu / haborumuveszete.hu |  2015. december 21. 22:49

Kína elvégezte az amerikai rakétavédelmi rendszer áttörésére tervezett DF-ZF típusú (korábban WU-14-ként ismert) hiperszonikus siklójárművének (Hypersonic Glide Vehicle – HGV) hatodik repülési tesztjét.

http://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-robban-es-mergez/kina-a-raketavedelmi-rendszerek-attoresere-kepes-hiperszonikus-fegyvert-tesztel
„A DF-ZF egy olyan, rendkívül nagysebességű rakéta, amely állítólag képes áthatolni az elfogórakéták képességeire alapozott amerikai légvédelmi rendszereken" – írta Bill Gertz, a The Washington Free Beacon főszerkesztője.

A DF-ZF siklórakéta indítására Kína Shanxi tartományában, a Wuzhai rakétakísérleti-központban került sor. A fegyvert ballisztikus rakéta szállította közel az atmoszféra határáig, ahol az levált a hordozóeszközről, majd siklórepüléssel tett meg néhány ezer kilométert a Kína nyugati részén található becsapódási pontig.

A DF-ZF HGV repülési tesztjét – amely során a légi támadóeszköz Mach 5 feletti (a hangsebesség ötszörösénél nagyobb) sebességgel repült – az amerikai hírszerző ügynökségek is figyelemmel kísérték– jegyezte meg Gertz.

A ballisztikus hordozórakéta a DF-ZF HGV robbanófejét a világűr és az atmoszféra határáig juttatta, azaz, nagyjából 100 kilométer földfeletti magasságig. A magassági csúcspont elérését követően a siklórakéta – egy viszonylag lapos röppályán – siklórepülést, majd gyors emelkedést (pull-up maneuver) végez, melynek eredményeként sebessége a hangsebesség tízszeresét is elérheti.

Egyelőre nem ismert, hogy a kínai HGV-t hagyományos vagy nukleáris robbanófejjel fegyverzik fel.

1596006030