Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Megkezdődött az indiai LUH helikopter berepülési programja

Szöveg: honvedelem.hu / haborumuveszete.hu |  2016. szeptember 15. 22:55

Az indiai Hindustan Aeronautics Limited (HAL) vállalat a napokban tette közzé, hogy szeptember 6-án a levegőbe emelkedett a hazai fejlesztésű LUH (Light Utility Helicopter) nevet viselő, könnyű, többcélú helikopter.

http://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-repul/megkezdodott-az-indiai-luh-helikopter-berepulesi-programja
1596019854

A Jane’s Defence Weekly információi szerint, az első repülés 15 percig tartott, melyre a vállalat Bangalore-i üzemének területén került sor. Az első repülés sikeres volt, így megkezdik a típus berepülési programját, majd a sikeres tesztelés után veheti át az első gépeket az indiai légi és a szárazföldi erők állománya is.

A forgószárnyas 1 darab Ardiden-1U típusú hajtóművet kapott, a súlya 3,15 tonna, a HAL információi szerint, a hatótávolsága 350 kilométer, illetve képes 6400 méter magasra is felemelkedni.

India a típusból ezidáig 187 darabot rendelt, melyekkel a már kiöregedő SA-316B Aloulette III, valamint SA-315B Lama típusú helikoptereket váltja majd le. Tervek szerint, a HAL exportra is kínálja majd a LUH helikopterét. Az indiai vállalat emellett folytatja az ALH Dhruv többcélú és az LCH/ACH harci helikopter fejlesztését, gyártását is. A LUH fejlesztését még 2009-ben kezdték meg, melynek első repülését 2015 szeptemberére datálták, azonban ez a dátum, fejlesztési, technikai problémákra hivatkozva folyamatosan csúszott.

A vállalat nyilatkozata szerint, mihamarabb végeznének a berepülési programmal, hogy megkaphassák a típusalkalmassági engedélyt, terveik szerint már 2017 végére. Az első széria helikopterek gyártása 2018-2019-ben kezdődik majd meg. Elképzeléseik szerint, képesek lesznek akár évi 30 ilyen helikopter legyártására is, 2019 elejétől, majd a későbbiekben már 60 darab is készülhet évente.

Az indiai légierő a LUH program csúszása miatt kénytelen volt bevetni az ALH Dhruv típust olyan feladatokra is, melyre nem volt alkalmas. Ez a döntés vezetett 2 darab Dhruv elvesztéséhez, melyek határvédelmi feladatok végrehajtása közben vesztek oda, Pakisztán és Kína határainak közelében.

Címkékhaditechnika