Szöveg: MH Sportszázad |  2023. május 10. 9:37

Szegeden, Újpesten és Franciaországban is bizonyítottak a Magyar Honvédség Sportszázadának katonái az elmúlt napokban.

Tadissi

VKF Karate Magyar bajnokság

Tadissi Yves Martial szakaszvezető országos bajnoki címet szerzett az Újpesten megrendezett VKF Karate Magyar bajnokságon.

„Több, mint 800 nevezés érkezett az idei évi bajnokságra. A másfél hónap múlva kezdődő Európa Játékok sikeressége érdekében nem fogyasztottam -67 kilogrammba, így egy súlycsoporttal feljebb, -75 kilogrammban versenyeztem. A mérkőzéseimet magabiztosan tudtam megnyerni és úgy érzem, hogy jó úton halad a felkészülésem a júniusi Európa Játékokra, valamint az októberi hazai világbajnokságra” – értékelt Tadissi szakaszvezető.

24. CISM Katonai Triatlon Világbajnokság

A franciaországi Brive la Gaillarde-ben rendezték meg az 24. CISM Katonai Triatlon Világbajnokságot, ahol a Magyar Honvédség triatlon válogatottja remek eredményekkel képviseltette magát.

24_CISM_2

Az Elite női mezőnyben Bragmayer Zsanett szakaszvezető 4., Horváth Karolina Helga tizedes pedig 8. helyezést ért el, míg a férfiaknál Kiss Gergely tizedes a 7., Tóth Tamás törzsőrmester pedig a 16. helyen ért célba.

Az egyéni számokat követően, az MH Sportszázad katonáiból összeállított mix-váltó a dobogó második fokára állhatott fel az Elite kategóriában.

A Senior hölgyek versenyén Róth-Farkas Erika százados a 14. helyet szerezte meg, az uraknál Róth Balázs őrnagy 27., Janota Zoltán hadnagy 31., Gajó Péter főtörzszászlós pedig 34. lett.

24_CISM_3

I. Felnőtt, U23 válogató és Ifjúsági Tájékoztató Verseny

Sikeres hétvégét zártak az MH Sportszázad katonasportolói Szegeden, az I. Felnőtt, U23 válogató és Ifjúsági Tájékoztató Versenyen is.