Rio 2016 – Döntőben a női kajaknégyes

Szöveg: honvedelem.hu / MTI |  2016. augusztus 19. 15:43

A magyar női kajaknégyes megnyerte augusztus 19-i, pénteki előfutamát, ezzel egyből bejutott a szombati döntőbe 500 méteren a riói olimpián.

A Szabó Gabriella (Budapesti Honvéd Sportegyesület – BHSE), Kozák Danuta (Újpesti TE), Csipes Tamara (BHSE), Fazekas-Zur Krisztina (Győri Graboplast) összeállítású kvartett a címvédő – annyi különbséggel, hogy a londoni győzelem alkalmával Csipes helyén Kovács Katalin ült.

A magyar négyes semmit sem bízott a véletlenre, a rajt után fokozatosan elhúzott a többiektől, az első helyüket nem fenyegette veszély. A féltávnál már csaknem egy hajóval vezettek, az utolsó 200 méteren pedig tovább növelték előnyüket, s fölényes győzelmet arattak a lelkes magyar szurkolók ovációja közepette. Mögöttük az ukránok jöttek be másodiknak több mint két másodperces hátránnyal, a németek pedig harmadiknak.
A futamból a győztes egyből a döntőbe jutott – a másik ágon ez a fehéroroszoknak sikerült -, a többiek a később sorra kerülő középfutamban is vízre szállnak.

Kozák Danuta már két aranyérmet szerzett Rióban, Szabó Gabriella pedig egyet.