Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Szolidaritás, ajándékozás, áldozatvállalás…

Szöveg: Fodor Endre |  2012. szeptember 22. 19:35

A zarándoklat fáradtsággal jár, amely végén mindig megérkezünk a célhoz; egyfajta békességet ad, érezzük a szívek összecsengését, egymás társaságát, közösséget teremt, közösségi kultúrát hoz létre – hangsúlyozta Bíró László katolikus tábori püspök a budakeszi-makkosmáriai zarándoklaton és családi napon, szeptember 22-én.

Sokrétű tartalma van a Fogolykiváltó Boldogasszony ünnepének – mondta Bíró László tábori püspök a Budakeszi-Makkosmária kegytemplomban tartott szentmisén. „Ez a nap a nyitott tekintetre hívja fel a figyelmünket. Arra, hogy vegyük észre a környezetünkben azokat az embereket, akik bajban vannak. Vegyük észre, és legyünk velük szolidárisak"- fogalmazott a püspök. A szentbeszédben arra figyelmeztetett, hogy ma rengeteg eszménynélküli, etikai normát nélkülöző, céltalan ember vesz körül bennünket. Ebben a helyzetben Bíró László a család fontosságát emelte ki. Rámutatott, hogy kiveszett ma az emberekből a szolidaritás, az ajándékozás, az áldozatvállalás érzése. Ezek az értékek a családban nyernek igazi értelmet. „Áldozatvállalás nélkül nincsen család!" – emelte ki a tábori püspök.

1595941888

A szentmisén Kiss Zoltánt diakónussá szentelték; sokan kísérték el őt Hódmezővásárhelyről, hogy jelen legyenek a szép, s megható pillanatokban. A katolikus népénekeket a Légierő Zenekar – Veszprém vezette föl, a szertartás után pedig Berecz András mesemondóművész szórakoztatta a jelenlévőket.

A tizennyolcadik Nemzeti Katonai Zarándoklatot, hatodik családi napot idén is a Honvédelmi Minisztérium Katolikus Tábori Püspökség szervezte a Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítő katonáknak, közalkalmazottaknak és családtagjaiknak.

Az esemény után Bíró László katolikus tábori püspök a honvédelem.hu érdeklődésére válaszolva kiemelte, „ez a nap is jó alkalmat adott arra, hogy tudatosítsa a család fontosságát a mai életünkben. Bíró László rámutatott, a zarándoklat fáradtsággal jár, amely végén mindig megérkezünk a célhoz, a célunkhoz. A mai ember nem tudja hová tart a lét? Nincsenek célok, elbizonytalanodik, elkeseredik. „Egyfajta békességet ad a megérkezés, érezzük a szívek összecsengését, egymás társaságát, s ez nagyon fontos. Közösséget teremt, közösségi kultúrát hoz létre" – hangsúlyozta a tábori püspök.

1595941888

Fotó: Galovtsik Gábor