Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Biztonságpolitika – ez történt a 31. héten Amerikában

Szöveg: honvedelem.hu / biztonsagpolitika.hu |  2014. augusztus 10. 10:28

Kolumbia kész megerősíteni jelenlétét az Antarktiszon. A dél amerikai államok már lassan két évtizede elkezdték a katonai és civil bázisok létrehozását a területen. Miután 2013-ban létrehozta első önálló bázisát, Kolumbia bővíti a flottáját a sarkvidéki területeken is alkalmazható hajókkal. Vlagyimir Putyin legutóbbi ottjártakor aláírt egy szerződést, amelyben rögzítették, ahogy a flottabővítéshez szükséges technikát Oroszország fogja nyújtani.

http://biztonsagpolitika.hu/?id=16&aid=1466&title=ez-tortent-a-heten-31-het
Az Egyesült Államok több mint 230 kiállítóval képviselte magát a legutóbbi Farnborough-ban megrendezett nemzetközi légi bemutatón, köztük volt például a Lockheed Martin és a Boeing is. A tömeges megjelenést az indokolja, hogy az utóbbi években csökkent a kereslet az amerikai hadiipari termékek iránt. Frank Kendall, a Pentagon pénzügyi vezetője kifejtette, hogy több figyelmet kell fordítani a vásárlók elérésére. A kiállításon felmerült az új amerikai exportszabályzat kérdése is, amelyről elmondták, hogy a törvényalkotás hosszas procedúrája helyzethátrányba löki az Egyesül Államok iparát, így a nemzetközi piacon egyes fejlesztésekkel már megelőzték az amerikai vállalatokat.

John Brennan CIA igazgató bevallotta, hogy az ügynökség titokban szenátusi alkalmazottak számítógépeibe tört be, akik a szervezet kihallgatási módszerei után vizsgálódtak. A bejelentés egy belső vizsgálat eredményeinek hatására történt meg csütörtökön. A CIA-t még márciusban vádolta meg Dianne Fennstein, a Szenátus Hírszerzési bizottságának elnöke, aki azt állította, hogy fontos dokumentumok tűntek el a gépéről.

Az Egyesült Államok utazási megszorításokat vetett ki számos venezuelai tisztviselőre. A venezuelai ellenzék már azóta lobbizott a megszorítások ellen, mióta számos kormányellenes tüntetőt bebörtönöztek. A nyilatkozatok szerint a megszorítások csak olyanokat érintenek, akik felelősek vagy részesek az emberi jogok megsértésében.