Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Kína: a globális kihívások tükrében

Szöveg: honvedelem.hu |  2016. május 24. 9:32

A Honvéd Vezérkar Tudományos Kutatóhely, valamint az ELTE Konfuciusz Intézet közös szervezésében rendezik meg a Kína: a globális kihívások tükrében című konferenciát május 25-én szerdán, Budapesten, a Stefánia Palota – Honvéd Kulturális Központban.

A szimpóziuma az egyik legősibb, de napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő civilizációs terének történelmi, gazdasági, biztonságpolitikai folyamataira fókuszál. A feltörekvő kínai gazdaság megalapozta az állam nagyhatalmi pozícióját, átstrukturálva a globális erővonalak térszerkezetét. Kína befolyásával, érdekérvényesítő képességével minden globális és regionális aktornak számolnia kell.

Mindemellett azonban szükséges a belső, az államteret meghatározó tényezők – vallási, etnikai, politikai, gazdasági jellemzők – helyes értelmezése, amelyek jelentősen módosíthatják Peking jövőbeli nemzetközi szerepvállalását.

A konferencia témája a kínai gazdasági-társadalmi tér aktivitásának, geopolitikai-geostratégiai érdekartikulációjának sok-szempontú elemzése, amely meghatározó lehet a mind az eurázsiai, mind pedig a globális hatalmi kapcsolatok bonyolult rendszerére.
A konferencia célja, hogy átfogó képet adjon a kínai gazdaság jelenlegi és jövőbeli helyzetéről, ezzel összefüggésben a Peking által percepcionált világrendről, valamint ezzel összefüggésben azokról a problémákról, amelyek részben e hatalom felemelkedése „termelt" ki.

1596013894