Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Bemutatkozott az első, az olasz légierőnek szánt HH-101A helikopter

Szöveg: honvedelem.hu / jetfly.hu |  2014. március 29. 16:30

Lehullt a lepel az Olaszországnak szánt első AgustaWestland AW101 típusú helikopterről. Az olasz légierő tisztségviselői az angol-olasz gyártó egyesült királyságbeli Yeovil-ben található létesítményében tekinthették meg az új helikoptert.

http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/tipusok/bemutatkozott-az-elso-olasz-legieronek-szant-hh-101a-helikopter/
Az új helikoptertípus a HH-101A Caesar típusmegjelölést kapja az olasz légierőben és személyszállítási feladatokra, valamint a különleges erők műveleteihez fogják majd használni. Róma 15 darabot rendelt az új helikopterből, amelyekkel a meglévő Agusta/Sikorsky HH-3 Pelican flottát fogják leváltani.

1595969443

HH-101A Caesar

A most bemutatott helikopter szűzfelszállására 2014 februárjában került sor még gyári zöld színnel, amelyet további tesztrepülések követtek március 18-án és 19-én, a végleges olasz festés elkészülte után.

A helikopter jelenleg még brit katonai lajstrom alatt repül (ZR352), akárcsak testvére, a második megépült HH-101A példány is (ZR353), amelyet 2014 negyedik negyedévében fognak átadni az olasz légierőnek.

A HH-101A 3 darab M134 (Minigun) típusú, 7,62 milliméteres űrméretű, Gatling-rendszerű géppuskával lesz felszerelve, amelyek a helikopter két oldalán, illetve a hátsó rámpánál kerülnek majd elhelyezésre. A helikopter pilótáinak ülése páncélozott, továbbá ballisztikai védelemmel rendelkezik, amely megfelelő védelmet nyújt majd a fedélzeti lövészek és a helikopter működéséhez szükséges, kritikus rendszerek számára egyaránt.

A típus egyébiránt rendelkezni fog egy légi-utántöltő készlettel is, amelynek segítségével jelentősen növelhető a helikopter hatótávolsága. Mind az angol, mind pedig az olasz fél egyébként bejelentette, hogy szándéknyilatkozatot írnak alá, amelynek célja a munkahelyteremtés és a közös kiképzési megoldások kialakítása lesz.

Címkékhaditechnika