Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Európa-bajnoki bronzérmes lett Vitek Dáriusz tizedes

Szöveg: Magyar Honvédség Sportszázad | Fotó: MTI/Illyés Tibor |  2022. április 4. 18:42

A Magyar Honvédség Sportszázadának U23-as Eb-győztes nehézsúlyú (130 kg) katonasportolója, Vitek Dáriusz tizedes az első meccsét megnyerte, majd a negyeddöntőben kikapott, de legyőzője, a négyszeres világ- és tízszeres Európa-bajnok török Riza Kayaalp az elődöntőben is győzni tudott, így vigaszágra vitte őt a Budapesten megrendezett birkózó Európa-bajnokságon.

Vitek Dáriusz

A szombat délelőtti meccsen a románok 2020-as Eb-győztese, Alin Alexuc Ciurariu várt Vitekre, aki ellen akciómentes, de izgalmas meccsen győzött.

A harmadik helyért Vitek tizedes az azeri Kandleakival csapott össze, ahol szenzációs birkózással 4:1-re legyőzte ellenfelét, így bronzérmet vehetett át.