„Csapatgyakorlaton” jártak a törzstiszti tanfolyam résztvevői
Szöveg: Búz Csaba hadnagy | 2014. március 19. 19:29A Nemzeti Közszolgálati Egyetem törzstiszti tanfolyamának hallgatói március közepén egy hetet töltöttek az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi helyőrségében.
A tanfolyam alapvetően elméleti képzésből áll, de egyre több gyakorlati jellegű órát építenek be a tanrendbe. A tapasztalatok alapján ezek a foglalkozások jobban szolgálják a felkészítést, így később a hallgatók a zászlóalj, ezred, vagy akár dandár törzsekben hatékonyabban tudják majd ellátni feladataikat.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem törzstiszti tanfolyamának hallgatói Hódmezővásárhelyen
A képzésen résztvevők átfogó ismereteket kapnak a Magyar Honvédség működéséről, így könnyebben el tudják helyezni a rendszerben saját munkájukat is. A 62. Lövészzászlóaljhoz tervezett foglalkozások alapvetően a csapatok békeéletéről, a napi élet vezetéséről, illetve egy harcálláspont telepítéséről és annak működéséről szóltak.
Deme László alezredes, a hódmezővásárhelyi 62. Lövészzászlóalj parancsnoka – személyes tapasztalatait is felhasználva – bemutatta a zászlóalj vezetési pontjának működését. A hallgatók nagy érdeklődést mutattak a híradó technikai eszközök használatával kapcsolatban.
Kolossa Sándor nyugállományú alezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója elmondta: a februárban kezdődött és júniusban záróvizsgával befejeződő képzésen tízen vesznek részt. „A törzstisztek számára szükség van a gyakorlati képzésre, és a filozófiánk az, hogy ezeket a foglalkozásokat mindig olyan szervezeteknél tartsuk, akik az adott témához a legjobban értenek" – fogalmazott az alezredes.
A hallgatók érdeklődtek a híradó technikai eszközök használata iránt
Májusban a hallgatók szintén a 62. Lövészzászlóalj törzsével együtt egy szimulációs térben tervezett harcfeladaton vesznek majd részt, amelyet a későbbiekben egy számítógéppel támogatott parancsnoki és törzsvezetési gyakorlat keretében végre is hajtanak a Magyar Honvédség Szimulációs Központjában.
Az általános alapozó modul után a haderőnemi modulokban folytatódik az oktatás, és a zárógyakorlaton újra az összhaderőnemi feladatokra kerül majd a hangsúly.