Katonai Világjátékok: a 38. helyen végzett a magyar csapat

Szöveg: Vass Tibor százados és Varga Bernadett zászlós |  2015. október 14. 13:32

Hatodik alkalommal rendeztek Katonai Világjátékokat október 2−11. között. Idén Dél-Koreában 110 ország katonasportolói − köztük a magyarok is − mérték össze tudásukat. A versenyről egy aranyérmet is hazahoztunk.

1596002426

Elsőként − október 4-én − Seres Flórián lépett a rajtvonalhoz a 800 méteres síkfutásban, a koreai hadsereg sportlétesítményében. A második futamban, élete második legjobb eredményét − 1:56,32 perc− futotta, ám sajnos nem sikerült továbbjutnia. Így a 21. helyen végzett.

Szabó Szilvia október 5-én dzsúdóban mérte össze tudását, ám lengyel ellenfelétől kikapott, és így búcsúzott a további küzdelemtől. Atlétikában, 400 méteres síkfutásban Kása Tibor − idei legjobb eredményével, 48,54 másodperccel − izgalmas küzdelemben, két helyezéssel maradt el a továbbjutástól. Ez az időeredmény a 26. helyre volt elég.

1596002427

Október 6-án Gyulai Réka a dzsúdósok 70 kilogrammos súlycsoportjában remekül kezdett dél-afrikai ellenfelével szemben, majd összekerült a későbbi győztes orosszal, akitől kikapott. A vigaszágon szoros küzdelemben alulmaradt francia ellenfelével szemben, így összetettben a 7. helyen végzett.

Halmai Ottó párbajtőrvívónknak is mozgalmas napja volt: öt asszót kellet vívnia a 64-be kerülésért, amit sikerrel vett. A 32-be jutásért bahreini ellenfelét győzte le. Menetelésében a világranglistán is előkelő helyen álló argentin sporttársa állította meg, így a 16-32. helyen végzett. Azonban október 8-án, venezuelai és német vívótársával együtt csapatként is beszálltak a küzdelembe, ahol a 4. helyen végeztek.

Bánszki Gábor szintén eddigi legjobb eredményét megjavítva teljesítette az íjászat selejtezőnapját, és a 28. helyen jutott tovább. A folytatásban a legjobb 32 versenyző egyenes kieséses rendszerben párbajt vívott. Gábor az 5. helyen álló olasz versenyzővel küzdött meg a 16 közé jutásért, azonban ellenfele erősebbnek bizonyult, így a magyar versenyző a 17. helyen zárta a bajnokságot.

1596002427

Az ejtőernyősök négy ugrás után a 6. helyen zártak, majd két ugrással a befejezés előtt a csapat a 11. helyre csúszott vissza. Az utolsó ugrással sem sikerült előrébb kerülniük, a versenyt végül a 19. helyen zárták. Egyéniben a legjobb magyar Hirschler Gábor Csaba lett, aki a 17. helyen végzett.

Seres Flórián atlétikában a 800 méter után 1500-on is rajthoz állt és remek versenyzéssel idei legjobb, 4:01,45 perces eredményével egy nagyon erős mezőnyben a 20. helyet érte el.

Október 7-én, az atlétikai versenyszámok között, a 200 méteres síkfutásban Kása Tibor kis híján lecsúszott a saját rajtjáról, mert a szervezők két futammal előrébb hozták a versenyt. A rövidebbre szorított bemelegítési procedúra után Kása rosszul kapta el a rajtot, így 0,08 századdal csúszott ki a döntőből. Ideje  − 21,89 másodperc −a 27. helyre lett elég.
Délután Avar András a 3000 méteres akadályfutáson szolgáltatott kisebb meglepetést a mezőnynek, illetve erős buzdításra sarkallta a magyar szurkolókat azzal, hogy az első körben vezette a mezőnyt. Avar végül idei legjobb eredményével − 10:44 perc − a 17. helyezést szállította a csapatnak.

1596002427

Diszkoszvetésben Kővágó Zoltán − az aktuális világ- és Európa-bajnokot legyőzve− a Katonai Világjátékok első magyar aranyérmét szerezte meg 66,01 méteres eredménnyel. Dobásának értékét mutatja, hogy ezzel az eredménnyel az egy hónappal ezelőtti világbajnokságon ezüstérmes helyezést ért volna el.

A világjátékok zárórendezvényét október 11-én tartották. A 110 induló csapat közül a magyarok az összetett 38. helyen végeztek.