Katonanő lett az abszolút kategória legjobbja

Szöveg: MH 86. SZHB |  2014. október 12. 12:06

Méltán büszke Petróczki Magdolna szakaszvezetőre az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis. A 21 éve versenyző hölgy valósággal halmozza egymásra a sportsikereket, emellett pedig szerényen teljesíti mindennapi kötelességeit a művelettámogató zászlóaljnál.

1595980549

Szeptember 22-27. között Csehországban, Pilsenben rendezték a Masters Női és Férfi Erőemelő Világbajnokságot tizennyolc ország 210 versenyzőjének részvételével. A helikopterbázis katonája a a Masters 1-es korcsoport 52 kilogrammos súlycsoportjában világbajnoki aranyérmet nyert. Eredményei: guggolás – 162,5 kg, fekvenyomás – 95 kg (új egyéni csúcs), felhúzás – 170 kg (Európa-csúcs), összetett – 427,5 kg (új európai csúcs). Azt ezt megelőző Európa Bajnokságon összetett Európa-bajnoki aranyérmet szerzett, és ő lett a mezőnyben az abszolút kategória II. helyezettje.

1595980549

Október 4-5-én Gyulán rendezték meg a XXV. Jubileumi Erőemelő Magyar Bajnokság, ahol Petróczki Magdolna szintén jubilált: megszerezte a 20. összetett erőemelő magyar bajnoki aranyérmét. Ebben a sportágban ezt a szintet eddig még senki nem érte el Magyarországon. Itteni eredményei: guggolás – 152,5 kg, fekvenyomás – 90 kg, felhúzás – 172,5 kg (új országos csúcs), összetett – 415 kg. Ezzel az eredménnyel az abszolút kategória legjobbja lett. Masters korosztályban az 52 kilogrammos súlycsoport magyar bajnoka, az abszolút kategória I. helyezettje.