Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

A csapatzászló a dicsőség, a hősiesség jelképe

Szöveg: Draveczki-Ury Ádám |  2012. november 15. 22:34

A Magyar Honvédség gerincét is a felkészült, kiemelkedő szakmai tudással rendelkező altiszti állomány jelenti – mondta dr. Benkő Tibor vezérezredes november 15-én, Szentendrén.

1595944825

Fennállásának első évfordulója alkalmából rendeztek ünnepséget november 15-én az MH Altiszti Akadémián, amelyen a Kinizsi Pál Oktatási Osztály részére Szentendre városa alegységzászlót adományozott. Beszédében Benkő Tibor vezérezredes kiemelte, hogy a zászló megpecsételi az alakulat és a település egyre erősödő kapcsolatát. „A csapatzászló a dicsőség, a hősiesség jelképe" − mondta a Honvéd Vezérkar főnöke. „Legyenek büszkék rá, merítsenek belőle erőt a feladatok teljesítéséhez!"

A tábornok részletesen szólt az altiszti rendszer megerősítéséről, amit már az állománykategória eltérő elnevezése is szimbolizál: a honvédelmi vezetés célja, hogy tartalommal töltse meg ezt a változást. „Azt szeretnénk, ha az altiszti életpályát bejárva jutnának el az altisztekre jellemző célkitűzéseik teljesítéséig" − mondta Benkő Tibor. Mint rámutatott, a honvédelmi vezetés célja éppen az, hogy magas beosztásokat is elláthassanak az ahhoz szükséges adottságokkal rendelkező altisztek, és mindenki számára nyilvánvalóvá váljon: a Magyar Honvédség gerincét is az altiszti állomány jelenti. Utóbbi olyan altisztekből áll, akik tudásukkal, felkészültségükkel, szakmai ismereteikkel, gyakorlati tapasztalataikkal mindenki számára példát mutatnak itthon és a nemzetközi színtéren egyaránt. „Helyt kell állniuk, teljesíteniük kell a követelményeket, és vállalniuk kell a hivatással járó áldozatokat, hiszen a katonai hivatás sok lemondással és megpróbáltatással is jár" − mondta a vezérezredes.

1595944825

Dietz Ferenc, Szentendre polgármestere köszöntőjében hangsúlyozta: egész Magyarország büszke katonáira, és ezzel a város lakói is így vannak, hiszen Szentendre működése egybeforrt a helyi katonai alakulat működésével. A Kinizsi Pál Oktatási Osztály nevében Kaló Miklós mérnök alezredes köszönte meg a csapatzászlót.

Az ünnepséget követően bemutatták a jelenlevőknek a Zrínyi Kiadó újdonságát, a Kovács Tibor – Földesi Ferenc szerzőpáros Jutastól Szentendréig: altiszt- és tiszthelyettesképzés a magyar haderőben című kötetét is, amelyet a helyszínen a szerzők is dedikáltak az érdeklődőknek.

Fotók: Dévényi Veronika