Emlékfutás a gátnál

Szöveg: Snoj Péter |  2014. június 13. 17:40

A 2013. júniusi, „minden idők legnagyobb dunai árvízé”-nek nevezett árhullám elleni védekezésben tanúsított emberfeletti erőfeszítésre emlékeztek a Győrújfalu és Győrzámoly között húzódó gáton június 13-án, pénteken. Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred által szervezett emlékfutásra jelentkezők száma felülmúlta a rendezők várakozásait.

A hagyományteremtő céllal megszervezett „2013 Zöldár − Összefogás Emlékfutás"-ona győri katonák mellett jelen voltak az egy évvel ezelőtt velük együtt védekező katasztrófavédők, rendőrök és az érintett települések lakói is.

1595973680

„Idén tapasztalatgyűjtésnek szántuk ezt a versenyt, úgy gondoltuk, hogy maximum harminc csapatot indítunk el" − mondta el a honvedelem.hu kérdésére válaszolva Könczöl Ferenc alezredes, a győri rakétaezred parancsnokhelyettese. A főszervező hozzátette: az emberfeletti helytállásról való megemlékezés és a verseny híre hamar elterjedt, s mire a versenyzők a rajthoz álltak, már összesen 40 csapat, azaz közel 300 induló gyűlt össze.

A versenyzők összesen huszonkét kilométert tettek meg, hat váltópont érintésével. A futók 2-4 kilométeres szakaszokban teljesítették a kijelölt távot. A váltóbot stílszerűen egy összecsavart homokzsák volt.

Mind a csapat-, mind pedig az egyéni kategóriában győri katonák értek be elsőként. Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred nyertes csapatának utolsó futója egy sérült társa etapját is magára vállalva, hat kilométer után ért elsőként célba. „Még most sem sikerült felfognom, futottam, ahogy bírtam. Rendkívül jó érzés elsőként beérni, és ez a győzelmi mámor a csapatom többi tagját is megilleti" – fogalmazta meg érzéseit Szabó Zsolt százados.