UNFICYP Military Skills Competition: tisztességes magyar helytállás

Szöveg: Fekete Róbert őrnagy |  2014. május 27. 20:06

Magyar katona is tagja volt a győztes csapatnak, míg a Sector-4 Bravo csapata, amelynek gerincét a magyar katonák alkották, összesítésben az 5. helyen végzett az UNFICYP Military Skills Competition (ENSZ Ciprusi Békefenntartó Erők katonai képességeket összemérő) versenyén.

1595972732

A versenyzőknek többek között bekötött szemmel, irányítás mellett kellett végigvezetni a gépjárművet a kiépített vezetési pályán és mindezt nehezítette, hogy tolatva

A május 21-én tíz csapat részvételével megrendezett, 8 összetett többpróbából (7 kilométeres felszereléses futásból, parancsnoki feladatból, térképismeret és navigációból, gépjárművezetésből, lövészet és fegyverzet-technikából, autóbaleset következményeinek felszámolásából, idegen hadseregismeretből, valamint akadálypályából) álló versenyen a magyarok idén tavasszal felzárkóztak a legjobbak közé.
Magyar katonák versenyeztek a győztes Parancsnoki Tartalék Erők (MFR), a Katonai Rendészet (FMPU) és a Sector-4 Bravo csapataiban is.

A Sector-4 Bravo csapata két versenyszámban is (parancsnoki feladat, térképismeret és navigáció) maga mögé utasította a teljes mezőnyt.
A versenyt nagy érdeklődés kísérte, hiszen mindenki bízott a magyar csapat eredményes szereplésében, melynek érdekében a csapattagok több héten keresztül készültek a hagyományosan legrangosabb megmérettetésre.
Az egész napos erőpróba reggel 5 órakor kezdődött a regisztrációval, majd rögtön a 7 kilométeres futószám során mérték össze erejüket a csapatok.

1595972732

A parancsnoki feladat során a csapattagoknak bekötött szemmel kellett kimenteni egy csapattársukat az imitált aknamezőről, melyet kintről az alegység parancsnoka irányított

A csapatok összesített versenyében az 1. helyen az MFR, a 2. helyen a Sector-1 Alpha, a 3. helyen a Főparancsnokság (HQ), a 4-5. helyen holtversenyben a Sector-4 Alpha (szlovák), valamint Bravo (magyar-szerb) csapata végzett.Összességében elmondható, hogy a 8 fős magyar-szerb csapat (6 fő magyar és 2 fő szerb) egyéni és csapat teljesítményeket tekintve is megmutatta jó felkészültségét és összekovácsoltságát.
A sikerhez nagyban hozzájárult a Magyar Kontingens minden tagjának támogatása, hisz ez az eredmény nem csupán a 8 résztvevő teljesítménye, hanem azoké is, akik a felkészülés és a verseny során támogatták a csapatot.
Reméljük, hogy ez az eredmény és a verseny során megszerzett tapasztalatok jó alapot biztosítanak a legközelebbi, novemberben megrendezendő versenyre.