Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Nemzetközi tanévnyitó az NKE-n

Szöveg: Pap Melinda Patrícia | Fotó: Szilágyi Dénes |  2022. február 13. 8:27

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) nemzetközi tanévnyitója, az International Welcome Day programjain az egyetemi karok és az Erasmus Student Network is bemutatkoztak február 9-én, szerdán. Azonban nemcsak az egyetemi léttel kapcsolatos információkat, de a képzések széles palettáját is megismerhették az egyetemre érkező külföldi diákok. A szervezők az Orczy-parkban és a Ludovika Főépületben különböző programokkal, campustúrával is készültek.

2_international_welcome_day_2022-2

Az eseményen elsőként az intézmény nemzetközi rektorhelyettese köszöntötte a külföldi hallgatókat. Koller Boglárka szerint „az Erasmus program az európai integráció egyik legfontosabb előnye.” Hozzátette: a hallgatók elsősorban a tanulás miatt jöttek az egyetemre, ahol számos lehetőség várja őket, nem fognak unatkozni. Arra buzdította őket, hogy tanuljanak meg néhány magyar szót, próbálják ki a magyar ételeket, nézzék meg a hazai látványosságokat és érezzék jól magukat.

„Ahogy mi látjuk az Erasmus+ programot: egyszerűen imádjuk!” – szögezte le a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar (HHK) nemzetközi dékánhelyettese. Siposné dr. Kecskeméthy Klára ezredes kiemelte: a HHK sokféleségét a nemzetközi hallgatók is erősítik, ugyanis nemcsak az alap- és a mesterképzéseken, hanem a doktori programokban is találkozhatnak külföldi kutatókkal. „Mindemellett a magyar hallgatók is résztvevői lehetnek több nemzetközi gyakorlatnak, ami a szakmai fejlődés mellett a kapcsolati háló szélesítését is jelentheti"- tette hozzá az ezredes.

 

3_international_welcome_day_2022-2

„Örülnötök kell, hogy itt vagytok” – hangsúlyozta az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar (ÁNTK) nemzetközi dékánhelyettese. Zachar Péter Krisztián kiemelte: a kar elhivatott abban, hogy a közszolgálatnak képezzen utánpótlást. Úgy vélte, hogy a képzések különlegessége az aktuális kihívásokhoz való alkalmazkodás képességében rejlik, majd szólt a kar angol nyelvű képzéseiről is. Ilyen például az a doktori program, amely egyedülálló a közigazgatás elemzésének területén.

Baja a víztudomány fővárosa – aki oda érkezik, nemcsak laboratóriumi elemzések részese lesz, hanem megtanulhatja látni és érzékelni a víz erejét. Jánosi Imre Miklós, a Víztudományi Kar (VTK) Víz- és Környezetpolitikai Tanszékének vezetője kisfilm kíséretében adott áttekintést a VTK szervezetéről és a képzések nyújtotta szakmai lehetőségekről.

A Rendészettudományi Kar (RTK) sajátosságait Mészáros Bence rendőr ezredes ismertette. „Monopóliummal rendelkezünk ezen területen” – hangsúlyozta a tudományos és nemzetközi dékánhelyettes, aki azt is leszögezte: nem végrehajtásért felelős kadétokat képeznek, hanem a jogot értő, vezetői képességekkel ellátott rendőrtisztek kerülnek ki mind az alap-, mind a mesterképzésekről.

Az International Welcome Day keretében a diákok találkozhattak az egyetem hallgatói érdekképviseletének vezetőjével is. Dibusz Bendegúz, az EHÖK elnöke beszédében kiemelte: amikor a külföldi hallgatók megérkeznek a Ludovikára, sok kérdés merül fel bennük, amelyekkel nyugodtan a hallgatói szervezetekhez fordulhatnak, majd az egyetemi Erasmus Student Network (ESN) elnöke biztosította az újonnan hazánkba érkezetteket a szervezet támogatásáról. „Az ország egyik legprofesszionálisabb egyetemén fogtok tanulni” – mondta Korsós Blanka, aki azt javasolta, hogy bár Budapestről egész nap lehetne beszélni, inkább menjenek, fedezzék fel a várost, és felejthetetlen élményekkel térjenek vissza.

Forrás: uni-nke.hu