Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Akadémiai konfliktuskezelés

Szöveg: Révész Béla |  2016. december 12. 13:17

Negyedik alkalommal tartottak a Sandhurst Királyi Katonai Akadémia (Royal Military Academy Sandhurst – RMAS) oktatói szakmai kurzust Magyarországon.

A brit fél 2015 óta tart kihelyezett tanfolyamokat hazánkban. Az RMAS együttműködési programjában az oktatók önkéntes alapon, szabadidejükben látogatnak el a kiválasztott helyszínekre, hogy egyhetes, speciális kurzusokat tartsanak az Egyesült Királyság szövetségeseinek.

1596024606

December 5-9. között immár a negyedik ilyen képzésre került sor a Honvédelmi Minisztériumban, ez alkalommal konfliktuskezelés témában. A kurzust dr. An Jacobs és dr. Norma Rossi, a brit akadémia védelempolitikai és nemzetközi tanulmányok tanszékének oktatói tartották a Honvédelmi Minisztérium és Magyar Honvédség tizenhat katonájának, illetve civil alkalmazottjának. A képzés elsődleges célja az volt, hogy a résztvevők a nemzetközi konfliktuskezelés kulcsfogalmait új nézőpontokból is megismerhessék. Ennek értelmében több szemszögből vizsgáltak krízis- és konfliktushelyzetekre adható válaszokat, beleértve a megelőzést és a közbelépést is.
Az előadók elmondták: rendkívül elégedettek voltak a hallgatók hozzáállásával és munkájával. „Ez a hét kiemelkedően sikeresnek bizonyult, legalább annyit tanultunk diákjainktól, mint ők tőlünk. Reméljük, hogy a képzés alatt kötött barátságokat és szakmai kapcsolatokat sikerül fenntartani" – értékeltek röviden az oktatók.

1596024606

A kurzus végén a hallgatóknak Caitlin Jones brit nagykövethelyettes asszony adta át az okleveleket, magyar részről Gyila Péter, a HM Nemzetközi Együttműködési Főosztály vezetője mondott beszédet.

A Sandhurst Királyi Katonai Akadémia által biztosított képzések értékes tudást adnak a hallgatóknak, a delegált oktatók szakmai felkészültsége pedig jelentős mértékben hozzájárul az ismeretek bővítéséhez és naprakészen tartásához. Emellett az anyanyelvi, illetve az angol nyelvet anyanyelvi szinten beszélő oktatókkal folytatott tanulmányok segítik az állomány angol nyelvi képességének szinten tartását is. Az eddigi négy tanfolyam hallgatói elégedetten nyilatkoztak a kurzusokról, a honvédelmi tárca és a brit fél pedig egyaránt támogatja a képzési együttműködés folytatását.

1596024607

Fotó: Dévényi Veronika