Minden kihívásnak megfeleltek

Szöveg: Snoj Péter |  2014. szeptember 27. 7:23

Magyar Honvédség szintű katonai háromtusa-bajnokságot rendezett az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár szeptember 24−25-én a püspökszilágyi lőtéren. A versenyre közel kétszáz katona nevezett.

A kétnapos rendezvény első napján a férfi indulók, másnap a nők mérték össze tudásukat és kitartásukat. A háromtusa kezdőszáma a gépkarabély-lövészet volt, amelyet elsőre fekve, majd térdelve és végül állva kellett teljesíteni. A versenyzők összesen egy tárnyi, tehát harminc lőszert lőttek el. Míg az átlagot húsz találat körül lehetett megvonni, addig a legjobb teljesítményt 28 érvényes találattal érték el.

1595979630

A lövészetet a kézigránátdobás követte: húsz-, huszonöt, harminc- és harmincöt méteres távolságokba kellett öt-öt gyakorló kézigránátot elhajítani. A körön belüli – azaz az érvényes – találatokat a bírák pontokkal, a háttérben szurkoló csapattársak üdvrivalgással díjazták…

1595979630

A háromtusa utolsó megmérettetése a futás volt. Bár most is a már jól ismert 3200 méteres távolságot kellett leküzdeniük, ezúttal mégis minden más volt, mint a laktanyában, a testnevelési foglalkozások alkalmával; a versenyzőknek emelkedőkkel és lejtőkkel szegdelt útvonalon kellett futniuk, s a gépkarabélyukat is magukkal kellett vinniük.