Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Szeretet és barátság

Szöveg: Takács Vivien |  2014. június 21. 7:48

Hatalmas sikerrel zárult a huszonharmadik képzőművészeti alkotótábor a mátraházi Kiképzési, Oktatási és Regeneráló Központban június 19-én, csütörtökön délután.

1595974231

A tábor ideje alatt készült alkotásokból rögtönzött szabadtéri műhelykiállítást tekinthettek meg a záróünnepségre érkező elöljárók és az alkotók családtagjai. A szebbnél szebb festményeket, pirografikákat, rajzokat és fafaragásokat Szunyoghy András Mednyánszky-díjas grafikusművész méltatta.
Aulechla József ezredes, az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár Protokoll-, Rekreációs és Kulturális Igazgatóság igazgatója záróbeszédében elmondta, hogy ez a helyszín tökéletes arra, hogy kiváló alkotások szülessenek. Az ezredes megköszönte a szaktanárok − Mészáros Géza, szintén Mednyánszky-díjas festőművész és Szunyoghy András − segítségét, és gratulált minden egyes résztvevőnek. „Nagyon büszke vagyok az alkotókra, hogy műveikkel gazdagítják a honvédség kulturális életét" − tette hozzá.

„A szeretet és a barátság jellemző erre a telepre" − mondta Szunyoghy András értékelőbeszédében. Hozzátette: ebben a táborban mindenki nyertesnek mondhatja magát.
A rendezvény fő feladata egy olyan alkotás elkészítése volt, amely a Nagy Háborúnak és az abban harcoló hős magyar katonáknak állít méltó emléket.
Szeder Tamás pirografikus művész a honvedelem.hu kérdésére elmondta, hogy az első világháborús alkotása egy pirografikai mű. „Azért választottam vitéz Szurmay Sándor portréját, mert az első világháború egyik jelentős személyének tartom."

1595974231

Az MH Anyagellátó Raktárbázis közalkalmazottja elárulta, hogy az alkotását négy nap alatt készítette el.
„Nagyon kevés volt az idő, sajnos hamar elrepült" – mondta Szegedi Olga, az MH Légi Vezetési és Irányítási Központ törzszászlósa. Olga, aki idén vett részt először a táborban, nagyon hálás a szaktanároknak, sok tanácsot és ösztönzést kapott tőlük, amiket otthon is szeretne majd hasznosítani.
Tanács István, az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár szállítózászlóaljának főtörzsőrmestere elmondta, hogy kihívás volt számára első világháborús fafaragása, mert eddig csak síkban alkotott, de most megpróbálkozott a térbeli ábrázolással is. „Vitéz Szurmay Sándort faragtam ki, mert ő az alakulatom névadója" − mondta.

Az itt elkészített alkotásokat októberben kiállítják a Stefánia Palotában, utána vándorkiállításként vidéki alakulatoknál láthatja őket a közönség.
A művészek a szaktanárokkal együtt remélik, hogy jövőre újra lehetőségük nyílik egy családias hangulatban eltöltött tíznapos alkotótáborra.

Fotó: Tóth László