Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Leszállt az első indiai MiG-29K az INS Vikramaditya-n

Szöveg: honvedelem.hu / jetfly.hu |  2014. február 13. 21:17

Első alkalommal hajtott végre leszállást a napokban az indiai haditengerészet egyik MiG-29K típusú hajófedélzeti repülőgépe az ország legújabb, INS Vikramaditya névre hallgató repülőgép-hordozóján.

http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/legierok/leszallt-az-elso-indiai-mig-29k-az-ins-vikramaditya-n/
Az INS Vikramaditya (korábban Admiral Gorskov) repülőgép-hordozót 2013. november 16-án a szeverodvinszki Szevmas hajógyárban adták át hivatalosan az indiai haditengerészetnek. A hajó januárban érkezett meg indiai állomáshelyére, a Kanwar haditengerészeti bázisra. A haditengerészet közleménye szerint a hajó hadrendbe állítása 3-4 hónapot vesz igénybe.  A hajóval orosz szakemberek is érkeztek Indiába, akik egy évig maradnak az országban és az üzemeltetésben, illetve az esetleges hibák elhárításában nyújtanak segítséget.

1595967033

MiG-29KUB leszállás közben az INS Vikramaditya repülőgép-hordozóra

Az indiai haditengerészet 2013-ban állította fel első, MiG-29K/KUB típusú hajófedélzeti vadászrepülőgépeket üzemeltető repülőszázadát. A „Black Panthers" névre hallgató repülőszázad állományába 12 darab együléses MiG-29K és 4 darab kétüléses MiG-29KUB tartozik, amelyeket egy 2004-ben aláírt szerződés keretében szállított le Oroszország India számára.
A repülőgépek eddigi állomáshelye a Goa-ban található Dabolim repülőbázis volt, India nyugati partvidékén.

2010 januárjában Moszkva és Új-Delhi egy újabb, 1,2 milliárd dolláros szerződést írt alá, amely további 29 darab MiG-29K/KUB repülőgép beszerzését tartalmazza.

Az INS Vikramaditya fedélzetéről várhatóan akár 24 darab MiG-29K/KUB típusú repülőgép is üzemelhet majd. India orosz segítséggel egy szárazföldi kiképző központot is épített, amely remek hajófedélzeti kiképzési lehetőséget nyújt az indiai pilóták számára. Az INS Vikramaditya méreteivel megegyező, NITKA névre hallgató létesítmény tartalmazza a felszálláshoz szükséges rámpát, illetve a leszálláshoz szükséges fékező drótkötélrendszert is, ezáltal az igazi hajóhoz hasonló körülmények között gyakorolhatják a pilóták a fel-, illetve leszállásokat.

Címkékhaditechnika