Horváth Gergő tizedes ezüstérmes az Egyetemi Világjátékokon

Szöveg: honvedelem.hu / MTI | Fotó: az MH Sportszázad Facebook-oldala |  2023. augusztus 5. 9:22

A férfi kardozók között Horváth Gergő tizedes ezüstérmet nyert a kínai Csengtuban zajló Egyetemi Világjátékokon.

363352263_764100045720888_7874655946945617107_n

Az MH Sportszázadának 21 éves vívója, a Testnevelési Főiskola hallgatója a főtáblán ausztrál, francia, kazah, német és egy újabb francia versenyzőt felülmúlva jutott a fináléba. A kazah Sarkissyan és a német Bonah legyőzése komoly sikernek számít. Horváth tizedes a döntőben már 10–6-ra vezetett, de végül 15–12-re kikapott a dél-koreai Szangvon Parktól, így ezüstéremmel térhet haza Kínából. A Sportszázad katonasportolója ezzel a budapesti U23-as Európa-bajnoki bronzérme után újabb remek eredményt ért el egy világversenyen.

„Nagyon büszke vagyok Gergőre, azon a két versenyen, amely számára ebben a szezonban a legfontosabb volt, egyaránt éremmel végzett. A célunk természetesen csak az lehet, hogy a párizsi olimpia után bekerüljön a felnőtt válogatottba” – nyilatkozta Ravasz Etele, Horváth Gergő edzője a világjátékokat követően.