Cikkek
siklosi másolat

M1 HadERŐ: sport és művészet a katonai pályán

2024. március 11. 16:55

Ha kedd, akkor HadERŐ: Milyen érzések kavarognak az olimpiai kvótát szerzett párbajtőröző Siklósi Gergely őrmesterben? Van átjárás a katonai hivatás és a művészi pálya között? Melyek a március 15-i hadtörténelmi sláger témák? Ki a magyar rohamtüzérség életre hívója? Kiderül az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom” katonai magazinműsorának következő epizódjából, mely március 12-én, kedden 11.33-tól látható.

419709386_878464277617797_6644323640449529995_n

Birkózás: ezüst és bronz

2024. január 17. 9:22

Lévai Zoltán őrmester ezüstérmet; míg Vitek Dárius tizedes bronzérmet szerzett a zágrábi UWW-rangsorversenyen.

5

A sport szeretete

2023. december 20. 16:07

Az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat nyolcszáz hátrányos helyzetű, nehéz anyagi körülmények között élő általános iskolás gyermeket látott vendégül Magyarországról és határon túli, magyarok lakta településekről a Parlamentben. Az országházi gyermekkarácsony keretében az MH Sportszázad katonasportolói interaktív programokkal és a sport szeretetével várták a gyermekeket.

Virbán_nyitó

Dupla öröm!

2023. december 19. 10:17

A Magyar Honvédség Sportszázadának két katonasportolója is aranyérmet szerzett: Virbán Gábor szakaszvezető az 54 kilogrammban, míg Dobos Rebeka tizedes az 57 kilogrammos hölgyek mezőnyében állhatott fel a dobogó legfelső fokára a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett 100. Papp László ökölvívó magyar bajnokságon. A bajnokság kiütése Virbán Gáboré volt.

Varga Brigitta bronz másolat

Eb-bronzérem, bajnoki aranyak

2023. november 21. 9:00

Az MH Sportszázad katonasportolói az előző hétvégét – többek között – egy U-23-as Európa-bajnoki bronzéremmel, két országos bajnoki címmel és egy értékes nemzetközi helyezéssel zárták.

boxnyito

Sportsiker Spanyolországban

2023. november 20. 10:44

Virbán Martin szakaszvezető, az MH Sportszázad katonasportolója megnyerte a Spanyolországban megrendezett Boxam ökölvívó tornát.

Takács István_nyitó

Takács István szakaszvezető világbajnoki bronzérmes!

2023. október 31. 9:32

Bronzérmet nyert Takács István szakaszvezető, a Magyar Honvédség Sportszázad katonája az U23-as birkózó világbajnokságon, október 29-én, Tiranában.

Kondricz_nyitó

A dobogó tetején Spanyolországban

2023. október 30. 11:42

Kondricz Kata őrmester, az MH Sportszázad katonasportolója remekül kezdte meg a szezont a katalán fővárosban, ahol magabiztos versenyzéssel a dobogó tetejére állhatott fel. Lupkovics Dóra őrmester a 15. helyen zárta a tornát.

sportszny

Íme az MH Sportszázad!

2023. október 25. 7:47

Az M4 Sporton futó #CSAKAHONVÉD műsor aktuális adásában az MH Sportszázad küldetését és mindennapjait mutatja be Krizsán Szabolcs százados, az alakulat parancsnoka.

Z_nyitó

Katonasportolói győzelmek

2023. október 16. 9:48

Az idei Felnőtt Judo Országos Bajnokságon az MH Sportszázad négy katonasportolója képviselte a Magyar Honvédséget Zalaegerszegen.