Katonás helytállás

Az MH Sportszázad katonáinak eredményei az olimpia első tíz napján

Szöveg: honvedelem.hu/ MTI | Fotó: az MH Sportszázad Facebook-oldala, MTI/Illyés Tibor, MTI/Kovács Tamás, MTI/Balogh Zoltán, MTI/Czeglédi Zsolt |  2024. augusztus 4. 16:00

Olimpiai bajnoki cím, pontszerző helyek, katonához méltó helytállás. Így foglalható össze katonasportolóink első tíz napja a XXXIII. Nyári Olimpiai Játékokon. Az MH Sportszázad 23 katonája kvalifikált a párizsi játékokra, közülük eddig tizenegyen álltak rajthoz.

parizs_olimpia_katonasportolóink

Július 27-én, szombaton Ugrai Panna szakaszvezető, az MH Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred vitéz Heim Géza 4. Területvédelmi Zászlóalj katonája a 4x100 méteres magyar női gyorsváltó tagjaként az úszóversenyek nyitónapján 3:37.33 perces idővel a tizedik helyen végzett. A csapat összeállítása: Senánszky Petra, Ábrahám Minna, Ugrai Panna, Pádár Nikolett.

Ugyancsak szombaton a női légpisztolyosok 10 méteren rendezett 60 lövéses viadalán Fábián Sára Ráhel szakaszvezető, az MH vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred vitéz Szepessy András 30. Területvédelmi Zászlóalj katonája 566 körrel a 33. helyen végzett.

Július 28-án, vasárnap Pásztor Flóra tőrvívó, az MH vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred vitéz Szepessy András 30. Területvédelmi Zászlóalj tartalékos szakaszvezetője nyolcadik helyezettként fejezte be szereplését a párizsi olimpián. A Törekvés 25 éves vívója két győzelmet aratott, majd a szakág egyik klasszisával, a világranglistát vezető, címvédő, egyéniben háromszoros vb-bronzérmes Lee Kieferrel szemben maradt alul.

Vasárnap lépett pástra Siklósi Gergely, az MH Sportszázad őrmestere is, aki a második asszójában, szoros küzdelemben, hosszabbításban esett találattal kikapott, így a legjobb 16 között fejezte be a férfi párbajtőrözők egyéni versenyét.

parizs_olimpia_rajt

Július 29-én, hétfőn a tőröző Dósa Dániel szakaszvezető, az MH vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred vitéz Szepessy András 30. Területvédelmi Zászlóalj katonája, a szakág egyetlen magyar indulójaként a 32 között az egyiptomi Abdelrahman Husszein Tolbával vívott szoros csatában 15-14-re alul maradt.

Július 30-án, kedden a női cselgáncsozók 63 kilogrammos versenyében Özbas Szofi tizedes, az MH Sportszázad katonája a legjobb 16 versenyző között végzett a párizsi olimpia cselgáncstornáján. Itt a 22 éves versenyző a tokiói bronzérmes, vb-második és kétszeres kontinensbajnok kanadai Catherine Beauchemin-Pinarddal került szembe és kiegyenlített küzdelemben veszített.

Július 31-én, szerdán Kuttor-Bragmayer Zsanett szakaszvezető a 26. helyen végzett a női triatlonosok versenyében. A 1,5 kilométer úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló rövidtávú versenyen kiválóan úszott, a kerékpározás alatt végig az élbolyban tekert, a futás során azonban leszakadt a legjobbaktól és végül a 26. helyen ért célba.

parizs_olimpia_szurkoloi_klub2

Augusztus 1-jén, csütörtökön Venyercsán Bence szakaszvezető, az MH Sportszázad katonája 1:29:14 órás eredménnyel a 46. helyen végzett a férfi gyaloglók 20 kilométeres versenyében.

Ugyanaznap a női gyaloglók 20 kilométeres versenyében Récsei Rita a 33. helyen végzett. Az MH Sportszázad szakaszvezetője mindig „talált” társakat, akikkel együtt haladt és kiegyensúlyozott ritmusban gyalogolta végig a távot, melyet végül 1:34:39 órás idővel zárt.

Csütörtökön lépett tatamira Vég Zsombor tizedes is. A vállsérüléssel bajlódó 22 éves dzsúdós a legjobb 16 között végzett a 100 kilogrammosok között a párizsi olimpia cselgáncstornáján.

Ugrai Panna szakaszvezető, az MH Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred vitéz Heim Géza 4. Területvédelmi Zászlóalj katonája pontszerző helyen zárta a napot, ugyanis a Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállítású 4x200 méteres női gyorsváltó 7:50.52 perccel a hatodik helyen végzett.

A 63,5 kilogrammban szereplő Kovács Richárd az ötödik helyet szerezte meg a párizsi olimpia ökölvívótornáján. Az MH vitéz Vattay Antal 2. Területvédelmi Ezred vitéz Farkas Gyula 5. Területvédelmi Zászlóalj szakaszvezetője utolsó mérkőzésén a hazaiak kedvencével, a háromszoros világbajnok, olimpiai ezüstérmes Sofiane Oumihával vívott meccs végén egyhangú pontozással maradt alul.

parizs_olimpia_vivocsarnok

Augusztus 2-án pénteken volt a játékok utolsó magyar érdekeltségű sportlövőversenye. Női 25 méteres sportpisztolyban Fábián Sára Ráhel, az MH vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred vitéz Szepessy András 30. Területvédelmi Zászlóalj szakaszvezetője három körrel maradt le a fináléról, így a 14. helyen zárt.

Ugyancsak pénteken, a Grand Palais kiállítócsarnokban lépett pástra a párizsi nyári olimpia férfi párbajtőr csapatversenyének döntőjében a magyar válogatott. A Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor, Nagy Dávid összeállítású válogatott a döntőben a címvédő Japánt verte meg. Az olimpiai bajnoki címet érő 26. tust Siklósi Gergely őrmester, a Magyar Honvédség Sportszázad katonája vitte be ellenfelének.