Kövér Márton hadnagy ezüstérmes az ICF Maraton Világbajnokságon!

Szöveg: MH Sportszázad | Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség |  2022. október 3. 18:07

Kövér Márton hadnagy, a Magyar Honvédség Sportszázadának katonája ezüstérmet szerzett az ICF Maraton Világbajnokságon, Portugáliában.

Kövér_Márton_2

A kilencszeres világbajnok katonasportoló a C-1 26,2 kilométeres számban állt rajthoz, ahol óriási csatát vívott a győzelemért a spanyol Manuel Garridoval. Végül a versenyt az utolsó futószakasz döntötte el, ahol Garrido némi előnyt szerzett magának és a vízen is kitartott a végéig, így Kövér Márton hadnagy a dobogó második fokára állhatott fel Ponte De Limában.

„A kemény felkészülést követően úgy éreztem, hogy eddigi pályafutásom során most vagyok képes a legmagasabb iramra. Ennek ellenére, a spanyol versenyző eszméletlen sebességet ment végig és a mai napon verhetetlen volt, de örülök, hogy ismét sikerült felállnom a világbajnoki dobogóra” – mondta a hadnagy.