Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Új parancsnoka van az altiszti akadémiának

Szöveg: Nyulas Szabolcs |  2014. március 6. 19:39

Bozó Tibor dandártábornok személyében új parancsnoka van a szentendrei MH Altiszti Akadémiának. A parancsnoki beosztás március 6-ai ünnepélyes átadás-átvételén, valamint az ezt megelőző éves értékelő és feladatszabó állománygyűlésen jelen volt dr. Benkő Tibor vezérezredes is.

1595968208
Dr. Benkő Tibor vezérezredes szerint intelligens és felkészült katonákra van szükség

A Honvéd Vezérkar főnök a szentendrei laktanya alakulóterén felsorakozott katonák előtt azt mondta, hogy egy katonai szervezet élén történő parancsnokváltás mindig várakozással tölti el a szervezet minden egyes tagját. Hozzátette: Horváth Gábor dandártábornok, a távozó parancsnok a beosztottjaival együtt szép eredményeket ért el az elmúlt években, ezért „úgy gondoljuk, hogy alkalmas egy olyan katonai szervezet vezetésére, amelyet lövészdandárnak nevezünk, és kamatoztatni tudja ott azokat az ismereteit, amelyeket itt megszerzett".  A vezérkarfőnök szerint az új parancsnoknak is azon az úton kell haladnia, amelyet a leköszönő dandártábornok kijelölt, de lesznek újabb kihívások és célkitűzések is.

Benkő Tibor szerint a vezetők feladata nem lesz egyszerű a jövőben sem, de biztos benne, hogy a szentendrei állomány képes lesz ezeket a kihívásokat megvalósítani. „Mindenkit arra kérek, hogy segítse az új parancsnokot a munkájában; legyenek tevőleges résztvevői a következő évek sikereinek, legyenek eredményesek és találják meg számításaikat itt, a Magyar Honvédség keretein belül" – mondta a vezérezredes.

1595968208
Több mint négyszáz katona sorakozott fel az MH Altiszti Akadémia alakulóterén

A leköszönő parancsnok, Horváth Gábor dandártábornok szerint két „mozgalmas, kemény, feladatokban nem szűkölködő" esztendő után adja át a csapatzászlót Bozó Tibor dandártábornoknak. „Ez a két év az altiszti képzés és a katonai alapképzés megújításának időszaka volt" – fűzte hozzá. Szerinte az eltelt időben eredményesen sikerült fokozni hatékonyságukat a nyelvi és a szakmai tanfolyamok sikerességében is, ugyanakkor folyamatosan növelték a kiképzettek számát.
A volt parancsnok szerint nagyban hozzájárultak az önkéntes tartalékos rendszer „tartalommal való megtöltéséhez": több száz fiatal tartalékost képeztek ki a bázison.

„Az oktatói és kiképzői tevékenységünk mellett kivettük a részünket a Magyar Honvédség fő feladatainak végrehajtásában is" – mondta, rámutatva, hogy sikeresen küzdöttek meg a tavalyi árvízzel és a hóhelyzettel. Hozzátette: munkájuknak köszönhetően az alakulat − Szentendre és térségének szerves részeként – újra összekötő kapcsot alkot a társadalom és a honvédség között. A dandártábornok beszéde végén megköszönte beosztottjainak, a város vezetésének és a társszerveknek az együttműködést.

1595968208
Az új parancsnok, Bozó Tibor dandártábornok is az oktatási intézmény falai között tanult

Bozó Tibor dandártábornok, az MH Altiszti Akadémia új parancsnoka beszédében elmondta, hogy ő maga is  annak az oktatási intézménynek a falai között tanult, amelynek most az élére került. „Igen-igen nagy feladat ez, érzem ennek a súlyát" – fűzte hozzá. Az új parancsnok szerint a feladat azért is nagy, mert az altisztek − akiket itt képeznek ki − jelentik a honvédség alapját a feladatok végrehajtásának vonatkozásában.

Bozó Tibor emlékeztetett, hogy idén fontos feladatok is várnak az akadémiára, hiszen 2014-ben ünnepeljük a magyar altisztképzés 90. évfordulóját, ami nagy lehetőség például a hagyományteremtésben. „Erős hittel és erős akarattal vágjunk neki a 2014. év feladatai végrehajtásának, erre kérek mindenkit tisztelettel, nagy-nagy szeretettel és odaadással" – hangsúlyozta.

1595968209
Az új parancsnok – a katonai hagyományok szerint – meglengette a csapatzászlót

A csapatzászló átadás-átvétele előtt Benkő Tibor vezérezredes az éves értékelő és feladatszabó állománygyűlésen megköszönte a leköszönő vezetőnek áldozatos munkáját, és az új parancsnokhoz fordulva azt mondta: olyan képzést szeretne látni az akadémián, amely biztosítja, hogy az onnan kikerülő altisztek akkor is katonaként viselkednek, amikor nem viselnek egyenruhát. „Intelligens, felkészült katonákra van szükség, akik példaként szolgálhatnak a civilek számára is" – hangsúlyozta a Honvéd Vezérkar főnök. Az akadémiának ugyanis nemcsak fizikai, de szellemi felkészítést is kell adnia, hiszen egy kiváló katona az egész honvédségnek társadalmi megbecsülést hozhat.

A vezérkarfőnök mindenkit arra kért, hogy segítse a honvédség megbecsültségének és elismertségének növekedését.


Fotó: Galovtsik Gábor