Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

A magyar egészségügyieknek mindig jó a hírük

Szöveg: Varga Krisztián |  2013. március 2. 22:25

Domján László vezérőrnagy, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság (MH ÖHP) parancsnoka ellátogatott a német vezetésű katonai kórházba, ahol tájékozódott a kórház és a magyar egészségügyi állomány tevékenységéről. (Helyszíni tudósítás!)

A ROLE-3-as szintű sürgősségi ellátásra és járóbeteg-ellátásra szakosodott katonai kórházban 10 fős magyar egészségügyi személyzet szolgál egyéni beosztásban. A féléves váltásokban dolgozó szakemberek vezetője jelenleg dr. Bodor Attila orvos százados.
Az MH Egészségügyi Központból érkezett hét szakápoló közül három intenzív osztályon, három fekvőbeteg-ellátó osztályon, egy műtősnőként, a csapatban szolgáló másik két orvos közül egy aneszteziológus szakorvosként, egy pedig általános sebész szakorvosként tevékenykedik.

1595950236

Dr. Axel Höpnernek, a Bundeswehr orvos ezredesének, a tábori egészségügyi parancsnokság vezetőjének tájékoztatása szerint az intézményben négy nemzet katonái: németek, amerikaiak, hollandok és magyarok gondoskodnak az ISAF-katonák, a nemzetközi együttműködők (UNAMA, EU stb.) munkatársai, valamint az afgán hadsereg, rendőrség tagjai és számos esetben a civil lakosság gyógyításáról. Elsősorban abban az esetben, ha a nemzetközi erők tevékenységével hozható összefüggésbe a sérülésük.

Az ÖHP parancsnoka az állománnyal történt találkozásakor hangsúlyozta, hogy az elmúlt 10 évben bármelyik műveleti területen is járt, a magyar egészségügyieknek mindig jó hírük volt, amely öregbítette a Magyar Honvédség hírnevét a szövetségeseink között.

1595950237

„Örültem, hogy itt lehettem önöknél és köszönöm a kiemelkedő munkájukat" – mondta Domján vezérőrnagy.

A magyar egészségügyiek először 2003-ban érkeztek Afganisztánba. 2003 és 2006 között Kabulban, a német vezetésű katonai kórházban tevékenykedtek, majd 2006-tól Mazar-e Sharifban folytatnak gyógyítótevékenységet. A műveleti területen szerzett orvosi tapasztalatok segítik az otthoni gyógyítómunkát, amelyet az MH Egészségügyi Központban nemcsak a katonák, rendőrök, tűzoltók, hanem az állampolgárok is igénybe vehetnek.

A magyar egészségügyiek Afganisztán mellett Koszovóban, Prizrenben is gyógyítanak.


Fotó: Rácz Tünde