Futva a Balaton körül

Szöveg: Hegedüs Anita |  2016. március 25. 9:17

„Kellő elszántság, tudatos felkészülés, kemény, kitartó munka. Ezek nélkül nem lehet komolyan venni egyetlen sporttevékenységet sem, főleg azt, amelyet már életvitelszerűen űz az ember, mint én a futást” – vallja Tóth Csaba őrnagy, az MH Katonai Közlekedési Központ (MH KKK), Mozgást Tervező Központ megbízott parancsnoka.

1596010859

Az őrnagy a futás nélkül már nem tudja elképzelni az életét, mindig újabb és újabb kihívásokat keres, ahol meg tudja mérettetni magát. Így idén is résztvevője volt a „9. Spuri Balaton és FélBalaton Szupermaraton 2016." futórendezvénynek, amelyet március 17−20. között rendeztek meg.

A Balaton körbefutását vállaló több ezer jelentkező Siófokról rajtolt el, és négy nappal később – a Fonyód-Badacsony-Balatonfüred-Balatonkenese útvonalon – ismét Siófokon ért célba.

Idén az időjárás is kegyeibe fogadta a versenyzőket, a hosszútávfutáshoz ideális 10-14 fok, viszonylagos szélcsend és napsütéses idő volt a verseny mind a négy napján.

1596010859

Tóth Csaba őrnagy a 195,5 kilométeres távot 4 nap alatt, 15 óra 39 perc 56 másodperces idővel teljesítette. Ezzel a 40-49 évesek korcsoportjában a 65 nevezőből a második helyezést érte el, egyet javítva a tavalyi eredményéhez képest. Külön kiemelendő még, hogy ezzel az időeredménnyel az abszolút kategóriában hatodik lett.
Az őrnagy nemcsak egyéniben teljesítette a távot, hanem egy páros tagjaként is. A Csúcs-Csigák fantázianevű vegyespáros 40 csapatból a 6. helyen végzett.

Tóth őrnagy idén is kapott kerékpáros és autós kíséretet az MH Katonai Közlekedési Központtól, Hamháber József százados és Kovács Péter András százados személyében.