Kiemelkedő eredmények a mezei futóbajnokságon

Szöveg: Révészné dr. Markovics Zita hadnagy |  2011. április 14. 15:20

A Magyar Honvédség huszonöt alakulatától 516 katona vett részt április elején Szolnokon, a szandaszőlősi sportrepülőtéren megrendezett 2011-es Mezei Futóbajnokságon. Az összesített pontversenyben az MH 5. Bocskai István Lövészdandár csapata a hatodik helyet szerezte meg.

1595917212
Horváth Béla százados, az alakulat testnevelő tisztje elmondta, a versenyzőket chipes rendszerrel indították, s a célkapuba érkezéseket is a bakancsba, cipőbe belefűzött, műanyagba ágyazott chipek segítségével rögzítették. A 3000 métert egyenruhában, a 6000 méteres távot sportruházatban, a 4X1000-as váltókat egyenruhában és fegyverrel kellett teljesíteni.

A versenyen a dandár csapatai és egyéni indulói szép teljesítményeket értek el. Az egyéni versenyben, a férfi 35 év fölötti kategóriában 6000 méteren Jáger Péter főtörzsőrmester 22 perc 29 másodperc alatt futotta a 6000 métert, ezzel második helyezést ért el. A nők versenyében 6000 méteren negyedik lett Enyediné Dobai Henriett főhadnagy 26 perc 28 másodperccel. A 35 év alatti férfiak közül 6000 méteren Szabó Róbert törzsőrmester bizonyult az ötödik legjobbnak 22 perc 52 másodperces eredménnyel. 3000 méteren a 35 év fölötti kategóriában a 7. helyet szerezte meg Fodor Richárd szakaszvezető 12 perc 37 másodperccel, a 6000 méteres női futásban pedig a tizedik helyre ért be Arnót Anita őrvezető 29 perc 43 másodperces idejével.

1595917212
Tudni kell, hogy ezekben a versenyszámokban legkevesebb hatvan fő indult, de volt olyan kategória is, ahol ez a szám a nyolcvanat is meghaladta. Tehát egy ilyen futamban tizediknek lenni igen jó eredmény, s a lemaradó versenyzők is kiváló futónak számítanak. A honvédségi versenyekre a legjobban futó katonákat küldi az alakulat, tehát az első tízben lenni igazi kiváltság.
A csapatversenyben egy csapatban hárman vagy négyen indultak, itt a négy főből a három legjobb versenyző eredményét számítják be" – mondta Horváth Béla százados

A női 6000 méteres csapatversenyben a debreceni dandár katonái szerezték meg az előkelő második helyet, a csapattagok Enyediné Dobai Henriett főhadnagy, Bálintné Csáki Éva szakaszvezető, Arnót Anita őrvezető voltak. A 6000 méteres 35 év feletti versenyben harmadik helyezést értünk el, a csapat tagjai Piroska György zászlós, Jáger Péter főtörzsőrmester, Nagy Sándor törzsőrmester, Farkas Csaba szakaszvezető voltak. A 35 év alatti 6000 méteres kategóriában negyedik helyezést ért el a Szabó Róbert törzsőrmesterből, Birgés Csaba és Hegedűs Gábor szakaszvezetőkből és Luksa Tibor őrvezetőből álló csapat, míg a 35 év feletti 3000 méteres versenyben szintén a negyedik lett Sági Tibor őrmester, Fodor Richárd és Lőrincz Sándor szakaszvezetők valamint Baksza Zsolt tizedes. A női 3000 méteres futásban a hetedik helyre ért be a Pásztor Edina, Lucz Rita és Borsodiné Hódi Anett szakaszvezetőkből valamint Brutóczky Zsuzsanna őrmesterből álló csapat. Végül a női 4×1000 méteres váltón a negyedikek lettek: Enyediné Dobai Henriett főhadnagy, Buttás Viktória törzsőrmester, Pásztor Edina szakaszvezető és Arnót Anita őrvezető.