London 2012 – aranyérmes a női kajaknégyes!

Szöveg: honvedelem.hu / MTI |  2012. augusztus 8. 12:00

Aranyérmet nyert a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina összeállítású kajaknégyes 500 méteren a londoni olimpia augusztus 8-i, szerdai versenynapján. Az „aranynégyesből” hárman a Domino Honvéd versenyzői.

A magyar kvartett kiválóan rajtolt, legalább egy beülővel előzte meg a legnagyobb riválisnak tartott németeket, s alig pár centivel a fehéroroszok mögött haladt. Aztán a táv második felében élre állt, egy-két méteres előnyét pedig a célig megőrizte, így viszonylag simán győzött.

A magyar női kajaknégyes legutóbb az 1992-es barcelonai olimpián nyert aranyérmet.
A négyesből hárman − Szabó Gabriella, Kovács Katalin és Kozák Danuta − a Domino Honvéd versenyzői.

Az újabb sikerrel Magyarországnak immár hat aranyérme és összesen 11 dobogós helyezése van a londoni játékokon.