Sidi Péter olimpiai kvótát szerzett

Szöveg: honvedelem.hu |  2015. április 15. 23:53

A világ- és Európa-bajnok puskás Sidi Péter indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, miután a dél-koreai Csangvonban rendezett világkupán megnyerte a férfi légpuska számot.

1595991361

A Magyar Sportlövők Szövetségének tájékoztatása szerint a fináléban Sidi 208,2 körrel nyerte meg a férfi légpuska számot.
A magyar versenyző az ötödik helyen került a nyolcas döntőbe, 627,6 körrel, de mivel a fináléban minden elölről kezdődik, az alapversenyben elért helyezési számnak nagy jelentősége nem volt.

1595991361

„Ez az ötödik olimpiai kvalifikációm, ami azt jelenti, hogy most járok a sportpályafutásom felénél. Továbbá ez ez ötvenedik ISSF dobogós helyezésem, amivel a nemzetközi sportlövő szövetség örök-ranglistájának  nyolcadik helyére jöttem fel" − nyilatkozta a honvedelem.hu-nak a verseny után a sportlövő.