Évadnyitó bajnokság
Szöveg: Gémes Ildikó | 2011. április 1. 16:59Az MH Támogató Dandár Püspökszilágyiban található kiképző bázis és lőterén március 29-én rendezték meg az idei év első honvédségi sportversenyét. A mezei futóbajnokságon részt vettek a Honvédelmi Minisztérium, a Honvéd Vezérkar, az MH Támogató Dandár, valamint az MH Összhaderőnemi Parancsnokság alárendeltségébe tartozó, Budapesten diszlokáló csapatok és egyéni versenyzők.
„Április 7-én, Szolnokon rendezik meg a Magyar Honvédség mezei futóbajnoksága. A mostani verseny jó alkalom arra, hogy kiválasszuk azokat a csapatokat, amelyek képviselni fogják szervezetünket az MH-szintű versenyen" – mondta Labádi Lóránt mérnök ezredes, az MH Támogató Dandár a március 29-i mezei futóbajnokság megnyitóján. Hozzátette: reményei szerint a bajnokságot az elszántság, a kitartás, valamint a balesetmentes célba érkezés fogja jellemezni.
A verseny végén az indulóknak Horváth Ferenc dandártábornok, az MH Támogató Dandár parancsnoka gratulált.
A mezei futóbajnokságon az alábbi eredmények születtek:
35 év alatti kategória, 3000 méter, egyéni verseny:
- 1. helyezett: Nagy Gábor honvéd
- 2. helyezett: Galamb Andor törzsőrmester
- 3. helyezett: Maglódi Péter törzsőrmester
35 év feletti kategória, 3000 méter, egyéni verseny:
- 1. helyezett: Szombathelyi Imre főtörzsőrmester
- 2. helyezett: Vajda Péter szakaszvezető
- 3. helyezett: Palkovics Gábor zászlós
Női kategória, 3000 méter, egyéni verseny:
- 1. helyezett: Szabó Ivett főhadnagy
- 2. helyezett: Szabó Beáta főtörzsőrmester
- 3. helyezett: Bíró Andrea őrvezető
- 1. helyezett: Maléter Pál Rendészzászlóalj csapata
- 2. helyezett: 32. Budapest Díszzászlóalj csapata
- 3. helyezett: 32. Budapest Díszzászlóalj csapata
35 év feletti kategória, 3000 méter, csapatverseny:
- 1. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
- 2. helyezett: Támogató zászlóalj csapata
- 3. helyezett: 32. Budapest Díszzászlóalj csapata
Női kategória, 3000 méter, csapatverseny:
- 1. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
35 év alatti kategória, 6000 méter, egyéni verseny:
- 1. helyezett: Reznicsek Zsolt szakaszvezető
- 2. helyezett: Torják Gábor őrmester
- 3. helyezett: Nagy Gábor főhadnagy
35 év feletti kategória, 6000 méter, egyéni verseny:
- 1. helyezett: Kiss Alajos alezredes
- 2. helyezett: Pásztor Attila törzsőrmester
- 3. helyezett: Szapek Béla főtörzsőrmester
- 1. helyezett: Kozák Piroska főhadnagy
- 2. helyezett: Jelenné Szabó Mónika törzsőrmester
- 3. helyezett: Szabó Gabriella százados
35 év alatti kategória, 6000 méter, csapatverseny:
- 1. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
- 2. helyezett: 32. Budapest Díszzászlóalj csapata
- 3. helyezett: Támogató zászlóalj csapata
35 év feletti kategória, 6000 méter, csapatverseny:
- 1. helyezett: Maléter Pál Rendészzászlóalj csapata
- 2. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
- 3. helyezett: Támogató zászlóalj csapata
Női kategória, 6000 méter, csapatverseny:
- 1. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
Váltóverseny:
- 1. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
- 2. helyezett: Maléter Pál Rendészzászlóalj csapata
- 3. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont 2. csapata
Összesített pontverseny:
- 1. helyezett: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont csapata
- 2. helyezett: Támogató zászlóalj csapata
- 3. helyezett: 32. Budapest Díszzászlóalj csapata
- 4. helyezett: Maléter Pál Rendészzászlóalj csapata
- 5. helyezett: Vezető szervek csapata
- 6. helyezett: Szállító zászlóalj csapata
Fotó: A szerző felvételei