Barátságos mérkőzés: szerb-magyar tábornoki rangadó

Szöveg: Takács Vivien |  2019. április 11. 17:45

A szerb és a magyar hadsereg felsővezetői játszottak egymással barátságos labdarúgó-mérkőzést, a szerbiai Ópazován április 11-én, csütörtökön. Az elmúlt években hagyománnyá vált sporteseményen Böröndi Gábor altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnokhelyettese is részt vett.

1599201168
A Magyar Honvédség és a szerb védelmi erők együttműködése nemcsak a két ország hadseregének közös gyakorlataiban és kiképzési eseményeiben nyilvánul meg. Immár hagyomány, hogy a szerb és a magyar haderő felsővezetői évente két alkalommal barátságos labdarúgó-mérkőzést játszanak egymással. A mostani – sorrendben a nyolcadik – kispályás labdarúgó-mérkőzésen Böröndi Gábor altábornagy is pályára lépett. A sporteseményt Aleksandar Vulin, szerb védelmi miniszter és Milan Mojsilović altábornagy, szerb vezérkarfőnök is megtekintette.

1599201168

A kétszer harminc perces mérkőzés első félidejében a szerb csapat vezetett 2:0-ra. Azonban a második játékrészben Nagy Attila ezredes hatalmas góljával szépítettek a magyarok. Az utolsó percekig mindkét fél hősiesen küzdött egymással, de az eredményen ez már nem változtatott: a találkozó 2:1 arányú szerb győzelemmel zárult.

1599201168

Az érmek és a kupák kiosztását követően Nagy Attila ezredes Milan Mojsilović altábornagytól vette át a legjobb góllövőnek járó díjat. Böröndi Gábor altábornagy – Benkő Tibor honvédelmi miniszter üdvözletét tolmácsolva – emléktárgyat nyújtott át Aleksandar Vulin védelmi miniszternek is.