Szolnokra látogattak a haditorna győztesei

Szöveg: MH 86. Szolnok Helikopter Bázis | Fotó: az alakulat felvételei |  2022. április 29. 18:05

A megérdemelt serlegek és érmek mellett különdíjként egy H145M típusú katonai helikopterrel repülhettek a 6. Országos Haditorna Verseny első helyezettjei.

Szolnok_haditorna_győztesek (2)

Az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison tett látogatást a Balatonakarattyán megrendezett 6. Országos Haditorna Verseny győztes csapata. Az alakulat által szervezett jutalomrepülésen az első helyezett budapesti Baptista Gimnázium, Technikum és Sportiskola csapata vehetett részt.

A Szolnokra érkezőket Lukács Róbert alezredes, az alakulat kiképzési főnöke fogadta, aki előadást tartott a bázis múltjáról, jelenéről, valamint a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program katonai szervezetet érintő vonatkozásairól is. A repülés mellett a győztesek betekintést nyertek a bázis mindennapi életébe, bepillanthattak a hangárban folyó munkálatokba, közelről megnézhettek egy Mi-17-es helikoptert és kipróbálhatták a harcászati taktikai szimulátorokat is.