Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Egyenes út az öttusa-világbajnokságig

Szöveg: Bartha Ádám Tibor törzsőrmester |  2018. július 30. 15:23

A Magyar Honvédség Sportszázadának sportolói a 2017-es és 2018–as évben több civil és katonai öttusabajnokságon vettek részt és értek el kiemelkedő eredményeket.

1599191174
Szeptember 11−17. között a 45. CISM Katonai Öttusa Világbajnokságon, a lengyelországi Drzonków-ban egyéniben Marosi Ádám főhadnagy (MH BHD) végzett az első helyen, Kasza Róbert főhadnagy ezüstérmet szerzett, míg Tomaschof Soma őrmester bronzérmes lett, a férfi csapat kategóriában Marosi Ádám főhadnagy – Kasza Róbert főhadnagy – Tomaschof Soma őrmester 1. helyezést ért el.

1599191175
A sportszázad női versenyzői közül Kovács Sarolta őrmester egyéni kategóriában harmadik helyezést ért el, míg Józan Beáta őrmester a 23. helyen zárta a viadalt. A mix váltón Kasza Róbert főhadnagy – Kovács Sarolta őrmester, 3. helyezett lett. Ezekkel az eredményekkel a legeredményesebb nemzetként zárta a versenyt a magyar csapat.

1599191175
Július 17–23. között a Nu Skin civil felnőtt öttusa Európa-bajnokságon, Székesfehérváron is nagy sikereket értek el a sportszázad tagjai. Kovács Sarolta őrmester bronzérmesként zárta a viadalt, valamint a női csapat versenyszámban a Kovács Sarolta őrmester – Alekszejev Tamara – Földházi Zsófia által alkotott hármas a dobogó legfelső fokára állhatott fel. A férfiágon Marosi Ádám főhadnagy egyéniben és a Demeter Bence – Regős Gergely által alakított csapat számban is ezüstérmet ért el. A vegyes váltón harmadik helyezést ért el a Kovács Sarolta őrmester – Demeter Bence páros.

1599191175
Szeptember 24–30. között Magyarország rendezi a 46. CISM Katonai Öttusa Világbajnokságot, így a hazai pálya előnyeit is megtapasztalhatják a katonasportolók. A helyszínt a Budapesti Honvéd Sportegyesület adja, a szervezési feladatokban az MH Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság vállalt oroszlánrészt. A sportszázad sportolói közül Kasza Róbert főhadnagy, Kovás Sarolta őrmester, Tomaschof Soma őrmester és Józan Beáta őrmester indul.